Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság mit jelent a versenyk...

Manapság mit jelent a versenyképes fizetés?

Figyelt kérdés
Pl. asszisztens munkakör megnevezésénél. De úgy általában is érdekelne, hogy mitől számít (mi az az érték), amitől egy fizetés versenyképes.
2011. márc. 11. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem átlagosat jelent és semmi jót. Valahol már havi 80-90 ezret versenyképesnek neveznek...
2011. márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
csak tudnám, hogy akkor meg minek nevezik versenyképesnek:D
2011. márc. 11. 17:16
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A vicc az akkor szokott kezdődni, mikor úgy hirdetnek meg egy állást, hogy "versenyképes fizú"...aztán írják, hogy töltsél ki egy jelentkezési lapot ahol rákérdeznek a "bérigényre"...khmmm.... ez szerintem olyan mint amikor saját magukat köpik szembe, nemde???


Versenyképes fizút általában mindenre rákenik. Nem az. Ráadásul sok helyen írják ezt, és mikor bemész akkor mondják - jobb esetben - hogy ennyi az annyi. Általában egy jóval alacsonyabb összeget mondanak, aztán ha nagyon szerény vagy és vagy mert kell a munka elvállalod, majd 1-2 hónap múlva kiderül, hogy 2x annyit gürcölsz a többiekhez képest a fizud pedig a legutolsó a sorban...én nem engedném meg hogy ilyen hirdetést adjanak fel a munkáltatók...mondják meg mennyi az annyi, ne fárasszuk már egymást, nemde?

2011. márc. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a versenyképes, amiből egyértelműen félre tudsz tenni/hitelt fizetni.

Például, ha keresel nettó 150.000-et, abból már albérlet+rezsi+kaja kifizetése után legalább 30-40000 Ft-od marad. Szóval az már úgymond versenyképes, hiszen nem az éhenhalás elkerüléséért dolgozol.

2011. márc. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

utolsó! ez nagyon találó:" hogy töltsél ki egy jelentkezési lapot ahol rákérdeznek a "bérigényre"...khmmm.... ez szerintem olyan mint amikor saját magukat köpik szembe, nemde??? "

Ezt és is undorítónak találom, a munkavállaló ki van téve a munkaadó kénye-kedvének. Szerencsétlen pályázónak minél kevesebbet kell meghatároznia, mert csak így lehet esélye, ergo a munkaadó nagyon is jól jár... nem is tudom másnak nevezni, mint totális megalázásnak!!!

2011. márc. 11. 17:27
 6/12 A kérdező kommentje:
bocs, utolsó előttinek címezve az előző kommentem.
2011. márc. 11. 17:27
 7/12 A kérdező kommentje:

17:25-nek

Versenyképesség alatt én is a min.150 ezret érteném...de ez tényleg nincsen rendesen körülhatárolva, elég tág fogalom...

2011. márc. 11. 17:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez igazából azt kellene, hogy jelentse, hogy adott szakmán belül, ők egy átlagos, esetleg átlag feletti fizetést adnak. Szóval más ez egy adminisztrátornál, és más egy felsővezetőnél, vagy egy kőművesnél...meg régiónként is változhat...

De szerintem csak azért írják, mert így elkerülik, hogy ők adják meg először az összeget...

2011. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
utolsó neked is köszönöm a választ:) most már jobban képet kaptam a versenyképes fizetés fogalmáról:)
2011. márc. 11. 20:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Köszi! Azt hittem hogy csak nekem tűnt/ik fel ez a gusztustalanság :)


Amúgy tárgyalástechnikai lépés, hogy Te mondjál először egy összeget, hiszen akkor arra grimaszolnak, meg eljátsszák a nagy halált és hogy te mit képzelsz, és azt tekintik irányárnak, tehát annál már csak kevesebbet fogsz a kapni :( hacsak nem egy ilyen húzásra veszed a bátorságot és azt mondod, hogy oké, neked ez az alsó határ, és Te ennél kevesebbért nem vagy hajlandó ilyen felelősségteljes melót elvállalni, majd határozottan felállsz, és folytatod: akkor innentől kezdve szerintem ne raboljuk egymás drága idejét, ha ennyire gyerekes ajánlattalnyitnak... :)))


Egyébként én is arra tippelnék, hogy adott szakterületen az átlagon felüli fizetést kellene így megjelölni, hiszen az lenne versenyképes...

2011. márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!