Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek a helyeben?...

Mit tennétek a helyeben? Kissé bonyolult, ld a magyarázatban.

Figyelt kérdés
10 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, ebből 8-at nem teljesen legálisan és nem is teljes állásban, de nem is ez a lényeg. 2008-ban államvizsgáztam (második diploma), maradtam a cégnél, imádtam a munkámat, de mostanában valami megváltozott. Senki sem lehet próféta a saját hazájában - tartja a mondás, amit eddig is tudtam, de ez mostanában elkezdett zavarni, és nem tudok mit kezdeni a kialakult helyzettel. Tudom, hogy kellek a cégnek, ennek ellenére nem becsülnek meg. Nem feltétlenül a fizetésről van szó (persze, ez sem igazodik a végzettségemhez, de ez mellékkörülmény), hanem esetleg egy-két motiváló szóról, elismerésről, őszinte dicséretről, de ezeket hírből ismerem csak... Ti keresnétek másik munkát, vagy várnátok a csodát, hátha megjavul minden? Imádom a helyet, a munkámat, megszoktam már, helyben van, önálló vagyok, de nincs előrelépési lehetőség, sem elismerés, sem fizetésemelés, sem stb. Lehet, hogy egy másik munkát nem tudnék ilyen szívvel-lélekkel csinálni, de elismerés nélkül több fizetésért akár máshol is végezhetem. Lehet, hogy eddig túl intenzíven részt vettem a cég dolgaiban és belefáradtam, elfásultam? Nem tudom, és nem tudom azt sem, mit kell ilyenkor tenni.
2011. márc. 21. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Körbenéznék, hogy hasonló végzettséggel, hasonló munkakörben mások máshol mennyit keresnek

2. Körbenéznék, hogy találok-e máshol jobb fizetésért, beosztásért munkahelyet (álláshirdetésekre pályáznék)

3. Ezek ismeretében megkérdezném a főnökömet, mi a kifogása a munkám ellen, amiért "mellőznek" mind az erkölcsi, mind az anyagi elismerés terén.

4. Ezek ismeretében döntenék a maradásról vagy a továbblépésről.

2011. márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én annak a híve vagyok, hogy az ember próbáljon ki több dolgot is az életében. Már 10éve vagy ennél a cégnél, szóval szerintem ha van esélyed jobban fizető munkát találni, ahol új dologkat tanulhatnál, és ami tetszene is, akkor kezdj el keresni. Csak a változatosság kedvéért. Lehet, hogy találnál vmi olyan munkát, ami még jobban tetszene. Szerintem 10 év nagyon sok, egy idő után nagyon bele fogsz fásulni a megszokásba, unalomba...persze mindeki más természet, de szerintem érdemes megpróbálni változtatni...
2011. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A munkámmal semmi baj nincs, ezt pontosan fel tudom mérni elfogultság nélkül (illetve amikor gyengébb napom van, arról is tudok, ilyen egy évben kb tízszer, ha előfordul, a többi napon azonban erő felett dolgozom). Talán az lehet a baj, hogy nagyon fiatalon kezdtem itt dolgozni. Mindenesetre elkezdtem állás után kutatni, meglátom, mi lesz, én még mindig nagyon bízom a semmiben. Ráadásul a legjobb munkatársam is most lép le, hasonló okok miatt (bár ő nem mondta ezt ki így konkrétan a főnöknek, csak négyszemközt beszéltük meg, hogy ez is számottevően hozzájárul a döntéséhez).
2011. márc. 24. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!