Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 12 órás munkarendről szeretnék...

12 órás munkarendről szeretnék érdeklődni, hogy hogyan működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Párom hat év után egy jobb munkahely reményében leszámolt múlt hét pénteken. Hétfőn kezdett az új munkahelyén. A munkaszerződés szerint jó feltételekkel: heti 40 óra, 738-as órabér+pótlék+ három hónap után plusz juttatások.

Közölték vele, hogy a szerződéssel ellentétben folyamatosan (TEHÁT HÉTFŐTŐL VASÁRNAPIG) 12 órázni kell, persze kifizetik. Szerintetek ez hogyan lehetséges?????

Van olyan ember, aki ezt bírja fizikailag?

Akik e hónap elejétől vannak, azok sem kaptak még pihenőnapot, tehát ez igaz. A véleményetekre lennék kíváncsi, köszi!


2011. márc. 23. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Multinál 12 órás munkarend,folyamatosan jan.1-től dec. 31.-ig.3 nap nappalos munka 3 nap pihenő,majd 3 nap nappalos 3 nap pihenő,majd 3 nap éjjeles 3 nap pihenő,majd 3 nap éjjeles és 3 nap pihenő.Ez így megy körbe-körbe.Vagy 1 nap nappal majd a köv. nap éjjel utána 2 nap szabad és kezdődik előlről.Én már több mint 7 éve csinálom,ki lehet bírni.
2011. márc. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, mindezt én is gondoltam, hogy valahogy így van, de itt ezek szerint csak papíron! Ahogy te leírtad, az alapján szerintem is ki lehet bírni, DE: itt már 21 napja NINCS pihenőnap, azóta, mióta a termelés beindult! Tehát: reggel 6-tól este 6-ig, hétfőtől vasárnapig dolgoznak! Érted, hogy mit akarok mondani? Nem heti 40, meg 60 órát, hanem heti 84 órát dolgoznak. A szerződés szerint pedig heti 40 órát kellene menniük. Persze, mindenkinek kell a pénz, de véleményem szerint az, hogy az embernek annyi a pihenőideje, hogy hazajön, lefekszik és alszik, csak ideig-óráig működik. És szerintem ezt a törvény is tiltja! Vagy tévedek?
2011. márc. 23. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:
A szerződésem szerint négy órában vagyok, de tizenkét órázok én is. Meg van olyan, hogy azt hiszem pihenőnapom lesz végre és akkor este 11kor hívnak, hogy na akkor holnap reggel... Van aki csinálja, mindegy a törvény mit mond, ha háborog, meg feljelent, annyit ér el, hogy nem lesz munkája és jön az, aki csinálja, SŐT még örül is, hogy ennyit dolgozhat és ennyivel többet fizetnek.
2011. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, járt utat járatlanért el ne hagyj.

Na, ezért nem mondanék én fel, akármivel hitegetnek máshol vadidegen emberek. Elegem volt a válság közepén munkakeresésből is, meg a sok mocskos csaló munkaadóból is.

Itt már tudom mi van, mi hogy működik, dehogyis megyek el innen. Legfeljebb akkor, ha olyan haver ajánlana tuti biztos állást, akiről tudom, hogy nem ver át.

2011. márc. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nos, ezek után veled értek/értünk mi is egyet. Sajnos ő is a jobb fizetés reményében számolt le, de már tudjuk, hogy nagy hiba volt. Mondjuk abban nem hazudtak, hogy jobb lesz a fizetés, de még olyanról soha nem hallottunk, hogy létezne olyan, hogy nem adnak pihenőnapot. Ja, hozzátenném, hogy nem is multicég, hanem magyar! Na ennyit erről!

Egyébként hála a JÓ Istennek, telefonáltunk a volt munkahelyére az igazgatónak, s már hétfőn reggel várja az irodájában és visszaveszi.

2011. márc. 26. 14:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy megoldódott :)

Valóban nem minden a pénz, az is lényeges szempont, hogy milyen emberekkel dolgozol, gyomorgörccsel mész-e be, vagy nyugisan, lehet-e beszélni a főnökkel, vagy rögtön kirúgással fenyeget, van-e elég pihenőidő, stb. (ezeket a részleteket az állásinterjún mindig érdemes megkérdezni - ez egyébként pozitívum is normális helynél, látják, hogy komolyan foglalkoztatnak a részletek. A sóher csalóknál meg...nos, legalább nem mész oda)

De egy jól bejáratott munkahelyet tényleg csak sokkal több pénzért érdemes otthagyni, és csak a fentiek ismeretében.

2011. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!