Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Key Account Manager mit...

Key Account Manager mit csinál és mi a magyar neve?

Figyelt kérdés
Nézegettem az állásokat és már magyarul ki sem írják :))
2011. márc. 26. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%

Főkönyvelő.

Főleg könyvel. De fő módon.

2011. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor az nem is olyan tessék lássék munka,hanem komoly végzettséget igényel.Azt hittem hogy csak valami piti meló aminek hangzatos nevet adtak,mint az eladóra a sales manager vagy a kukásra a hulladéklogisztikai szakasszisztens :)
2011. márc. 26. 20:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis, nem könyvelőt jelent. A cégeknek a kiemelt partnereivel, nekik való értékesítéssel foglalkozik. Pl. ha a T-Mobilnak a kiemelt partnere a Tesco, akkor ő ápolja velük a kapcsolatot, megállapodást köt, új szolgáltatást ajánl nekik, stb.
2011. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Account managernek szokták hívni a sima értékesítőt, key account managernek pedig aki a fő partnerekkel, vagy nagyobb cégekkel foglalkozik, vagyis ez már komolyabb meló.
2011. márc. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm.

Ez milyen végzettséget igényel?

2011. márc. 29. 23:49
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kereskedelem. De szerintem inkább a munkatapasztalatot nézik, az iskola miatt még nem lesz valaki jó értékesítő. Pl. feltornázhatod magad telemarketingből, Avonből, MLM-ből, ha jól tudsz értékesíteni dolgokat.
2011. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Key account manager:


"Az értékesítési csapatban a sales manager beosztottja a key account manager. Az üzletkötőnél magasabb, de nem vezetői pozíció.

Nagyobb cégek esetében vannak nagyobb és kisebb ügyfelek. A key account manager a nagy ügyfelekkel tartja a kapcsolatot, nagyobb jogosítványai vannak az üzletkötőknél: a megbízók egyedi igényeihez alkalmazkodva köthet szerződést, árkedvezményt adhat, kampányokat szervezhet.


Mivel egy cégnél sok esetben 2-8 közötti a nagy ügyfelek száma, az üzletkötőknél (sales representative) kevesebben vannek egy cégnél. Általában 3-4 év üzletkötői tapasztalat után emelik ki az értékesítőt key account managerré.

Mivel nem vezetői munka, ezért a vezetési készség megléte nem feltétel, viszont a nyelvtudás már igen."

2014. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Key Account Manager


Az értékesítési csapat tagja, az értékesítési vezető beosztottja. Az üzletkötőnél magasabb, de nem vezetői pozíció. A key account manager a nagy ügyfelekkel tartja a kapcsolatot, nagyobb jogosítványai vannak az üzletkötőknél: egyedi igényekhez alkalmazkodva köthet megállapodásokat. Általában 2-3 éves üzletkötői (sales representative) tapasztalat után lehet key account manager-i előléptetéssel számolni. Vezetői készség nem kell a munkához, értékesítői véna és nyelvtudás viszont igen. Fizetésük nagyon széles sávban mozog, függ a negyedéves teljesítménytől és az ezzel járó jutaléktól.

2014. jan. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 avalon1 válasza:
90%

Az egy dolog h. hivatalosan milyen vegzetséget igényel.. Én színháztudományt végeztem,dráma, teatrológia.. stb. és jmost sales and account manager vagyok. Weboldalakat hoz létre és igazgat a cégunk és van pár site-unk ahol most pl. szállódákat reklámozunk és rajtunk keresztül foglalhatóak a helyek. Én jelenleg a szállodák tulajdonosait győzöm meg első lépésként , hogy üzletet kössenek velünk. Szemelyreszabott árajanlattal állok elő

amit én szabok meg bizonyos kriteriumoknak megfelelően (pl. hány csillagos és hol van a panziójuk) . Ez után megkötöm velük a szerződést, majd létre hozom a profiljukat, kontjukat a site-unkon a szállódájukkal és amig a szerződés érvényes, bármi problémájuk van a profiljukkal, velem beszélik meg és én is managelem a siteüon levő profilt. Ha természetesen komolyabb problémájuk akad akkor a programozóval beszélem meg és közvetítem. De igazából egy civilnek annyi baja nem lehet egy profillal. :)

2014. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
2014. dec. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!