Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit írjak még az önéletrajzomba?

Mit írjak még az önéletrajzomba?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, estin még tanulok ez heti 2-3 napot vesz el(néha 3 mert gyakran beraknak 1 plusz napot)

Sose voltak diákmunkán, így semmi tapasztalatom nincs. Érettségizett vagyok (gimnáziumi érettségim van). Titkárnőt keresnek, logisztikai alapismeret kell + infós alapismeret. Ez megvan. Gondolom legalább 1000-ren beadják a jelentkezésüket...hogy tűnjön ki az enyém?

Beírtam a tanulmányokat, a nyelv-és számítógép ismereteket, és egy "egyéb" részt is készítettem: pl: hajadon vagyok, pályakezdő start kártyát igényelhetek stb. Miket lehetne még beleírni ha semmi szakmai múltam nincs??? Már bánom hogy sose mentem diákmunkára de nincs mit tenni már....

UI: amerikai típusú önéletrajzot készítek!


2011. márc. 29. 02:00
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Gimnáziumba nyelvtan érettségi tétel önéletrajz írás ;)
2011. márc. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Az önéletrajzot senki sem nézi meg, csak a fotódat. Tehát rakj be egy mellkidobós képet, és tiéd az állás.
2011. márc. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hobbi, verseny, önkéntes munka, csak volt valami!

Emellett a különféle képességeidről írj még, egy-egy mondatban alátámasztva, és kifejtve, miért lenne ez jó.

A motivációs levélben pedig helyezd a hangsúlyt arra, hogy mennyire lelkes vagy és nagyon szeretnéd csinálni ezt az egészet.

A képpel viszont óvatosan. Tényleg van, aki csak a mellkidobós kép miatt vesz fel, de tudod, milyen munkakörre :) normális helyen az önéletrajz és a motivációs levél számít. Ezért ezekből süssön az, hogy fiatal vagy, tenni vágyó, stb. És egy pozitív kisugárzású kép.

2011. márc. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem volt önkéntes munka, nem volt verseny. Ezért írtam!!!


Szerintem nem az a lényeg hogy kitegyen a mellem, egyébként is egy komolytalan tűnnék egy olyan képpel.

2011. márc. 29. 09:47
 5/5 A kérdező kommentje:
A motívációs levéllel is bajba vagyok...hogy miért jelentkezek oda? azt akarnám megfogalmazni!!!Nem nehéz kitalálni h azért mert nincs munkám, se fizetésem, hát ezért. Ja és nem kell korán kelnem, se, és jól fizet és jó kis meló. Ide mit írjak nem jut eszembe semmi jó indok...ezeket azért mégse írhatom:D
2011. márc. 29. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!