Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a legjobb diákszövetség...

Melyik a legjobb diákszövetség? Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Minél hamarabb szeretnék munkát találni :S

16 éves lány vagyok. (Nemsokára betöltöm a 17.)

Már most szeretnék hétvégi (esetleg délutánonkénti) munkát vállalni, nyáron viszont mindenképpen akarok dolgozni.

Elkezdtem diákszövetségeket nézni a neten, de nem sokra jutottam...

Ti melyiket ajánlanátok? Tapasztalatok?

Minden válasznak örülök, nagyon fontos lenne, hogy találjak valamilyen munkát.


2011. ápr. 2. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
az a helyzet , hogy már elkéstél vele ... iskolaszövetkezeteknél már januárban elkell kezdeni jelentkezni munkára, mert márciusba már betelik minden :)
2011. ápr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát... Azért még próbálkozok :S


De esetleg egy-két jó diákszövetséget mondanátok :)

2011. ápr. 3. 13:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hol laksz és milyen munkát vállalnál/vállalhatsz.

Én diákmunkákból élek már egy pár éve és tapasztalatom szerint vannak az iskolaszövetkezetekkel problémák. Szervezés hiánya, nemtörődömség, felelőtlenség, fizesés megcsonkítása, a kifizetés késedelem stb.

Néhány iroda kifejezetten egy adott csoportra vagy munkára specializálódik.

Gyakoriak a gyári munkák, de oda rendszerint 18 éven felülieket hívnak. Szóval nem tudom, a te életkoroddal milyen munkákat tudsz majd találni. Azért ne add fel! Kitartás!

S szerintem nem igaz, hogy elkéstél volna. Én a múlthéten kaptam állást egy olyan diákszövetkezettől amelyiknél még soha se voltam korábban.

Rámenősnek kell lenni, kissé agresszívnak ha úgy tetszik.

Nem szabad elhinni, amikor azt mondják majd értesítünk. Ugyan is ez a legritkább esetben történik meg. Helyette min. hetente vissza kell menni és érdeklődni.

Ha csak hétvégén akarsz dolgozni az kevés. Rugalmas munkaidőt hírdetnek, de nem kell nekik bedőlni. Jobban szeretik azokat a munkavállalókat akik min. heti 3-4 alkalommal és lehetőleg rugalmasan valamint rendszeresen hosszútávon tudnak munkát vállalni. Ha pedig te nem ilyen vagy akkor lesz majd olyan aki igen. Nekik tökmindegy csak neked számít, hidd el.


Kérdésedre válaszolva: Nem egészen értem mit jelent számodra a "legjobb". Legmagasabb fizetés? Esetleg szervezettség, vagy odafigyelés?

A dolog rendszerint nem így működik. Az az rosszul állsz hozzá. Adott a hely ahhol laksz. Amennyiben az nem Budapest ami ilyen szempontból egészen jó hely akkor a környékeden lesz kb max 10 ilyen cég. Körbejárod őket. Ha 10-ből ha 3-nak van munkája az már jó. Ha a 3-ból 2 ki is közvetítene az se rosz. Na ekkor jön a hozzáállás kérdése: Nem válogat, csinál és dolgozni akar! Az olyanokat akik másképpen "vállalnának munkát" azonnal kinevetik amint távoznak az irodából.

Késöbb, jóval késöbb amikor már van némi tapasztalatod akkor már elkezdhetsz lépegetni egy olyan munkahely felé amit szívesebben csinálnál. Sőt! Szerintem semmiképpen sem szabad beleragadni. Ellenben amig azt sem tudod milyen 8-12 órát akár szünet nélkűl végig dolgozni addig még hiába.


A megmaradt 2 állást ajánló cég közűl pedig majdnem valószínű, hogy az egyiknél akár műszak kezdete elött betelik a létszám, lemondják a munkát, stb. Na akkor még mindig ott marad a másik. Ritkábban egyik se.

A Meló-Diák az egyik legnagyobb ilyen országos cég. Rendszerint nekik van a legtöbb munkájuk. Sokan szídják őket, és nem teljesen alaptalanúl.


Minden jót!

2011. ápr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a hosszú választ :D
2011. ápr. 29. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!