Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő vagyok, hogyan...

Pályakezdő vagyok, hogyan kezdjem a motivációs levelemet, ha olyan álásra jelenkezek, amit nem hirdettek meg, csak a céghez szeretnék jelentkezni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem tűnik túl motiváltnak, az 'adjanak bármit, jó lesz' hozzáállás. Persze biztosan nem erről van szó, de a kérdésed alapján úgy tűnik. Nem igazán értem, hogyan akarsz jelentkezni, ha nicns is konkrét állás.
2011. ápr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Írj magadról 1-5 mondatot bemutatkozásként. Nem többet, mert a lényeg az önéletrajzodban lesz.

...

Kérem, amennyiben újabb pozíció nyílik cégüknék (xy területen), szíveskedjék jelentkezésemet figyelembe venni.

Remélem, segítettem.

HR-es vagyok, segítek szívesen.

2011. ápr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan írjál, mert nem minden állást hirdetnek meg egy cégnél, ahova keresnek emberkét.

Írd le mit szeretnél csinálni, miért, mit csináltál eddig...a motivációidat.

Keress példákat neten is, mert vannak. Itt a gyakori kérdéseken is vannak válaszok.

2011. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam anno volt valami ilyesmi szöveg, hogy engedjék meg,hogy figyelmükbe ajánljam önéletrajzomat! Vagy valami ilyesmi!
2011. ápr. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tetris ***** válasza:
A helyesírásra is figyelj oda nagyon!
2011. ápr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
milegyek.hu
2011. ápr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Soha életemben nem írtam még motivációs levelet, mégis felvettek a céghez (multi). Bőven elég egy önéletrajz. Leadod náluk, és ha lesz üresedés, ahová megfelelsz, majd szólnak. Nekem is szóltak, felhívtak, hogy van egy állás, és megkérdezték, hogy elvállalom-e vagy meghirdessék. Naná, hogy elvállaltam. Szóval ezen ne törd a fejed, teljesen felesleges.
2011. ápr. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) az elsőnek pedig üzenem, hogy elég nagy butaságot írt azzal, hogy így nem lehet jelentkezni már bocsi :)

a HR_es válaszolótól kérdezem, hogy akor nem kell bele írnom olyanokat, hogy miért lennék én jo a cégnek? vagy írjam bele azokat aképeségeimet, amiket tudok pl. gépírás (leütés szám) stb...?

2011. máj. 3. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!