Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik szakma lesz a legjobban...

Melyik szakma lesz a legjobban fizető kb 5 év múlva?

Figyelt kérdés
Mit csináljak érettségi után? Mivel kereshetek nagyon jól?
2011. máj. 7. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vállalkozó, cégtulajdonos
2011. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
pénzügy,orvosi,földtudomány,zene
2011. máj. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A pénzügyi, orvosi (lol) és zenész (úr isten...) karriert nyugodtan felejtsd el, a "földtudomány" alatt gőzöm nincs a kolléga mire gondolt.


Jól képzett gépész és elektromérnökökre egész biztos lesz igény 5 év múlva.

Ha nem taszít a külföldi munka akkor vegyész - biokémikusra is.

Az orvosi is csak akkor játszik ha külföldre mész, de ahhoz erősen ajánlott, hogy valaki eltartson 30 éves korodig, ugyanis a 6 év egyetem alatt semmi esélyed nem lesz mellékállásra, mert kőkemény az egyetem (ha nem buksz akkor itt leszel 24 éves), majd 5 év medikusi képzés alatt kemény 80 ezer forintos fizetést fogsz kapni és ha minden jól megy 29 évesen leszel "igazi" orvos. És akkor el lehet húzni külföldre, mert itthon a kezdő szakorvos fizetés nettó 90e...

2011. máj. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ismerősöm fogorvos családból származik és az egy főre jutó házak számából ítélve nem 90e Ft a fizetésük /hitel nélkül/. Én pénzügyben 300e Ft keresek havonta, barátom 500e körül, családtag szintén 500e felett, zenész barátom pedig kb. havi 40 felléppéssel 200 felett, ami azt jelenti, hogy kb. heti 25 óra "munkával" keresi ezt meg, őő akkor mi most felejtősek vagyunk?
2011. máj. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Földtudomány: geológia, geográfia, stb. kezdő fizetés 250e körül
2011. máj. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1., A fogorvos egy teljesen más tészta - mellesleg tökéletesen igaz rá az, amit leírtam, ugyan úgy 30 éves korában kezdhet el praktizálni. Az SZTK fogorvos (amiből 10x annyi van, mint a magánból amihez sok-sok pénz kell, hogy egyáltaán el tudj indulni) ugyan úgy 90K-t keres.

2., Örülünk, hogy te jól keresel pénzügyben, de mióta az egyetemek sz@rják magukból (bocs a kifejezésért) a közgazdászokat és hasonló végzettségű gazdasági dolgozókat azóta 5-ből 1 ha jól keres (vagy talál egyáltalán munkát).

3., A zenészetet nem lehet tanulni, vagy van érzéke hozzá valakinek vagy nincs. Mellesleg ha nem futsz be - amihez színtiszta mák kell vagy megfelelő emberek lesz0pása - akkor még a zsebpénzt sem keresed meg. Azt mondjuk nemtudom hogy számoltad, hogy 40 fellépésért 2 kilót keres (ötezerért lép fel?!) és pláne erre 25 óra kell hetente ( 2,5 óra alatt lezavarja az odautat, az összes próbát, magát a fellépést, a csomagolást és a hazautat is fellépésenként?)


Egy szó, mint száz, amiket ajánlasz azokkal lehet jól keresni (ahogy egy világhírű festő is kereshet jól, kár, hogy másik 10.000 éhezik), csak éppen messze nem fix, hogy összejön vele az élet.

Egy végzett mérnök viszont 99%, hogy kap munkát és 99%, hogy jó fizetésért.

Amíg egy gazdaságisra én 20%-ot tippelnék, orvosra 30-at, zenészre meg 2%-ot...

2011. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Végül is csak 4 mérnök ismerősöm munkanélküli, de úgy látom akkor nem egy helyről jövünk, ez megnyugtató, mert ezek szerint, bhol, bmikor,bkinek van esélye ugyanúgy jól, mint nem túl jól keresni!

Igazából szerintem a végszó az, hogy elég sokmindennel lehet elég jól keresni, de 97% kitartás kell hozzá és 3% szerencse.

2011. máj. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyilván mivel te gazdasági körökben dolgozol olyan az ismerettségi kör. (azok közül is nyilván azok, akiknek van munkája).


Én azt tudom, hogy a BME-n végző mérnökök 70%_ának már akkor van munkája mikor még nincs is a kezükben a diploma.

2011. máj. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Apàm Informatikus, jobban keres mint az eddig leirtak, de a szakmàt lepik el az olcsobb keleti melosok, ugyhogy 5 év mulva nem tudom milyen lesz. Amugy szerintem egy informatikai fejleszto (mérno?) akkor is jol fog keresni, ha beàssa magàt valami jo céghez, cagy lehetsz broker is, ha ugyesen csinàlod és sajàt zsébol akàr havi 10 szàzalékot is dobbhatsz a tartalékodon, itt persze a jovedelem a tokédtol fugg, de pl forexet suli alatt is csinàlhatsz, annyira nem idoigényes.
2011. máj. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mérnok* utolso vagyok
2011. máj. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!