Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az, hogy "alkalmazotti...

Mi az, hogy "alkalmazotti jogviszony"?

Figyelt kérdés
Hát ez nem az, hogy felvesznek valahová, bejelentenek, stb? Miért emelik ezt ki egy hirdetésben? Csak jelzik, hogy nem fekete munka vagy vállalkozói igazolványos dolog, hanem a normális fajta?
2011. máj. 18. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazotti jogviszony azt jelenti, munkaszerződéssel dolgozol, azok a jogok és kötelezettségek érvényesek rád.

Ezen kívül még létezik vállalkozó jogviszony, megbízásos jogviszony.. több nem jut eszembe:) Mindenesetre a normál munka alatt alkalmazotti jogviszonyt kell érteni, a többi ennek túlkomplikálása:) Igen, normális fajta!

2011. máj. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó, köszi :-). Csak már kezdtem magam hülyének érezni ezt olvasván. Bár igaz a mai világban már extra, ha a munkalehetőségen felül még normál bejelentett munkáról van szó!
2011. máj. 18. 23:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Én fodrász vagyok, ebben a szakmában jellemzően szokás beleírni a hirdetésbe hogy mire gondolnak, mert a legtöbb "fodrászt keresünk" hirdetés alatt azt értik hogy van egy üzlet, ahol van egy kiadó szék, amiért neked havonta fizetni kell, és vállalkozónak kell lenned. Ezért szokták kiemelni hogy alkalmazottnak keresnek embert, tehát nem kell számlaképes vállalkozónak lenned, ellenben ratyi fizetést kapsz, mert ők is rajtad keresik a pénzt.
2011. máj. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!