Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány éves kortól lehet nyári...

Hány éves kortól lehet nyári munkára elmenni?

Figyelt kérdés

Még csak tizenöt vagyok,azontúl,hogy nyáron a hobbimmal foglalkozom nem nagyon tudok mit csinálni és szeretnék egy kis pénzt keresni.

(U:I:Ha mehetek már nyárimunkára akkor tudna mondani valaki olyan melót aminek köze van a gitárokhoz vagy a zenéhez?)

Előre is köszi a válaszokat.


2011. máj. 21. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
A főkérdésre: 15 éves kortól, de csak szülői engedéllyel. 16-tól már az sem kell majd.
2011. máj. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az első mondja jól!

a munkatörvénykönyve ezt mondja ki! de csak a nyári szünidőben lehet diákmunkát vállalni, mondjuk azt én se tudom hogy a diákok hogy a fenében dolgoznak év közben amikor elvileg ez nem szabályos...ha valaki esetleg tudja a választ...meghalgatnám szívessen:)

Sok sikert az álláskereséshez, remélem sikerül!

2011. máj. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. máj. 21. 23:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Diákmunkát legálisan csak 16 éves kortól vállalhat. Nincs olyan hogy szülői engedéllyel 15-től. Sőt jobb helyen 18 éves korig a szülő is aláírja a munkaszerződést, így adja beleegyezését, hogy a gyereke dolgozzon.

Egyébként meggyszedést meg ilyen naponta fizetős, nem papíros melót sztem kapsz már most is.

2011. jún. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt írsz valamit, legyél vele tisztában, vagy nézz utána. ISKOLAI SZÜNETBEN 15 éves kortól lehet vállalni diákmunkát, szülői engedéllyel. 16 éves kortól már nemcsak a szünetben lehet és szülői engedély sem kell hozzá.
2011. jún. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem a levegőbe pofáztam. Én is diákmunkázok hónapok óta. Tudom hogy megy. Én ugyan már 19 vagyok, szal nincs megkötés, de középiskolások is jöttek évközben is ide, ahol én vagyok melózni. Van ismerősöm aki csak augusztusban tölti a 16-ot és nem vállalhatott diákmunkát mert még nem 16.
2011. jún. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Zárjuk rövidre a vitát. Az, hogy ki mit mond és hol miképpen csinálják, az egy más dolog. A kérdező kérdésére a hatályos jogszabály szerint kell válaszolni, ami ezt mondja:


"A diák munkavállalás feltételei:


15 és 16 év között írásbeli szülői engedéllyel iskolaszünetekben (téli, nyári) részmunkaidőben vállalhatsz munkát azaz napi, 4 vagy 6 órában. 8 órában nem.

*16 és 18 éves kor között nem kell már írásos szülői engedély, dolgozhatsz napi 8 órát is akár, nincs iskolai időhöz kötve, hogy mikor dolgozhatsz, azonban nincs túlóra, nincs éjszakai munka és nincs ügyelet sem."


Ezt tovább nem lehet ragozni!

2011. jún. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudod mit. Legyen igazad. Én csak segíteni akartam. Majd rájön magától, ha nem kap munkát, mert még nincs 16. Ennyi. Részemről lezártnak tekintem a dolgot.
2011. jún. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még csak annyit, hogy a lányom 15 éves és 1 hete dolgozik bejelentett munkaszerződéssel egy nem tingli-tangli cégnél. (Írásos engedélyemet is kérték!) Ha valaki 15 évesen nem tud diákmunkát szerezni, az nem azért van, mert nem szabad ebben a korban nyáron dolgozni.
2011. jún. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!