Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire számíthatok, ha rendkívül...

Mire számíthatok, ha rendkívüli felmondással jöttem el a cégemtől?

Figyelt kérdés
Tartottak volna igényt a 30 nap felmondási időre, de nem tudtam teljesíteni az új munkám miatt, ezért kicsit haragosak. Milyen szemétségekre számíthatok? Mert számíthatok, ismerem Őket.
2011. máj. 23. 06:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívüli felmondással akkor jöhetsz el ha arra nyomos okod volt. pl nem fizettek ki, megszegték a szerzödést stb...

vagy is ha ezt nem indokoltad meg és csak eljöttél akkor feljenet szerzödés szegés miatt és elég nagy összegre megbüntetnek majd. Ha már másnap kezdtél is, valószínü a bíroságot sem tudod átverni, mert látni fogják miért is mentél el.


Gondolom neked sem esne jól ha a munkáltatód egyik napról a másikra kirakna mert talált helyetted újat.

2011. máj. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a volt munkáltató nem követett el lényeges kötelezettségszegést akkor a rendkivüli felmondás nem megalapozott. Mire lehet számitani? a felmondás jogosságának megtámadására, vagy arra hogy esetleg az uj munkáltatót információkkal látják el.

Közös megegyezéssel kellet volna a kiválást megvalósitani.


A munkaviszonyt bármelyik fél, tehát mind a munkavállaló, mind a munkáltató megszüntetheti rendkívüli felmondással. Ennek viszont csak és kizárólag a Munka Törvénykönyvében meghatározott feltételek alapján van helye.


A törvény szerint ilyen ok lehet, ha a fél a lényeges kötelezettségét szándékosan, vagy súlyos gondatlansággal szegi meg.

Szándékosságról akkor beszélhetünk, ha a fél előre látja magatartásának következményeit, és akarja is, hogy ezek bekövetkezzenek.

Gondatlanságról viszont akkor, ha alapvetően a fél tudta, hogy magatartása helytelen, de nem foglalkozott velük, hanem bízott benne, hogy nem következnek be.

Ha azonban a fél vétlen volt a kötelezettség megszegésében, abban az esetben nincs helye a rendkívüli felmondásnak.

Az előbb említett lényeges kötelezettségnek minősül a munkáltató részéről például: az egészséges, és biztonságos munkavégzés feltételeinek biztosítása, a munkavégzéshez szükséges tájékoztatás megadása…stb. Munkavállaló pedig köteles például az előírt helyen, és időben munkára képes állapotban megjelenni, illetve a munkáját személyesen ellátni...stb.

A másik eset, ami rendkívüli felmondásra adhat okot, ha a fél olyan magatartást tanúsít, hogy az a munkaviszony további fenntartását lehetetlenné teszi.

2011. máj. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!