Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz/könnyű bejutni...

Mennyire nehéz/könnyű bejutni egy hivatalba dolgozóként? Földhivatal, okmányiroda, bármi.

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, jövőre diplomázok (művelődésszervező). Gondolom, az egyetemi végzettségem nem passzol bele, de jó lenne, ha majd indulásképp egy hivatalban tudnék elhelyezkedni.


Nehéz bejutni? Esetleg tapasztalatok?


2011. máj. 27. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs ismeretséged, gyakorlatilag lehetetlen.
2011. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Én nem mennék semmi pénzért. Állami hivatalban, ülni az ablakban, hülye emberekkel foglalkozni egész nap... még csak nincs is megfizetve, előrelépési lehetőség meg 0. Ezért tényleg felesleges volt főiskolára menned (remélem, államin, hogy az aódózóknak is fájjon).
2011. máj. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Képzeld, fizetősön vagyok, kösz a jószándékod.

És már 6 éve dolgozom amúgy élelmiszerboltban kasszásként, csemegepultosként és már nagyon unom, hogy 10 órán keresztül állok (a lábam már olyan visszeres, mint egy nyugdíjasé), pluszban mivel az apám a főnök, pirosbetűs ünnepeken is dolgoznom kellett. Szóval inkább elüldögélek napi 8 órában.


Szóval, hogyan lehet bejutni? :)

2011. máj. 28. 00:20
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem nagyon van felvétel, gyakorlatilag csak oda, ahol megüresedik egy hely, de oda meg legalább 50-en fognak pályázni rajtad kívül. Ráadásul tökmindegy, hogy diplomád van, ha a munkakör betöltéséhez elég az érettségi, akkor csak az érettségis bért kötelesek megadni, az, hogy ezen felül fizetnek-e, az csak a főnök jóindulatától függ.


Az egyetlen kivétel ez alól a Kormányablak, oda csak felsőfokú végzettséggel meg egy nyelvből legalább középfokú nyelvtudással lehetett jelentkezni, és ott meg is adják a diplomáért járó pluszt, meg még egy plusz pótlékot. A múlt év vége felé volt erre tömeges felvétel (2000 jelentkezőből vettek fel 300at), de erről már lekéstél. Maximum akkor van esélyed ide, mikor majd létrehozzák a járási szintet a közigazgatásban, és ott is nyílnak majd kormányablakok.


Azért ha ez a célod, nézegetheted a [link] oldalt, ott minden közigazgatási állást meghirdetnek. Arra készülj fel, hogy minden ilyen álláshoz kell erkölcsi bizonyítvány, amit a kiváltástól 3 hónapig fogadnak el, és 3100 forintba kerül igénylésenként.

2011. máj. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Második vagyok :)


Akkor te is olyan okos vagy, mint én, hogy használhatatlan diplomáért fizettél! LIKE.

Amúgy én dolgoztam ilyesmi helyen, igaz, nem sok ideig, de nem is bánom; azért írtam róla ilyen negatívat. Ha már közalkalmazott/tisztviselő szeretnél lenni, szerintem más irányba nézz el, ne ilyen ablaknál ülős munkákat keress.

2011. máj. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Ilyen diplomával szerintem csak ablaknál ülős munkára van esélye a közigazgatásban.


Ha mondjuk jogász/közgazdász/informatikus lenne, arra vannak külön kezdőpozíciók, de hát persze nyilván ezren fognak erre jelentkezni.


Én azt mondom, inkább próbáljon ilyen helyre bekerülni, aztán onnan továbblépni, ha tud. Ez már a személyes kapcsolatteremtési készségen múlik a hivatali szervezeten belül, bár persze egy ablakos jómunkásembernek úgy általában semmi esélye nincs, hogy döntési pozícióban levő emberekkel kapcsolatba kerüljön. Mégis, a kollégák révén akkor is könnyebb, mint teljesen ismeretlenül bekopogtatni.


Ez a fajta diploma egyébként gyakorlatilag semmit nem ér a versenyszférában sem, úgyhogy ez van, ezt kell szeretni.

2011. máj. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
A kormányzati irodai pályán most leépítés van sajnos :( De ha egy havar betsez téged akkor mehetsz oda.
2011. máj. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Felénk:

vagy rokon vagy,

vagy nagyon jó haver

vagy beházasodsz.

Komolyan: Okmányirodába, földhivatalba, MGSZH kirendeltségbe, önkormányzatba csak így lehet bekerülni felénk. Illetve van még egy módja, nálunk a polgármester szeretőjét is rögtön felvették (de semmi gond, mindketten nyitott házasságban élnek)

2011. máj. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Szociológus vagyok 2 nyelvvizsgával, az egyik városi hivatal vezetője az ismerősöm, ha lenne hely mehetnék dolgozni viszont a létszámstop miatt nemhogy új embereket vehetne fel, a régiek közül is sokat ki kellett raknia.

Szóval se szakos diploma, se ismeretség alapján nem nagyon lehet bekerülni.

2011. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!