Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi egy közepesen jól...

Mennyi egy közepesen jól kereső magyar ember havi fizetése?

Figyelt kérdés

Még suliba járok, de egyszerűen fogalmam sincs, hogyan kell ezt elképzelni. Mennyit kell, hogy keresseb egy olyan ember aki pl eltart egy négytagú családot, mondjuk egy szép kertes házzal, és minden nyáron el tud menni nyaralni valahová?

Tudom, hogy hülye megfogalmazás meg példa, de érdekel..


2011. máj. 30. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
pesten az átlagfizetés 220.000 forint. ez. ha ketten keresnek elég.
2011. máj. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
első azért az sem mindegy, hogy bruttó vagy nettó
2011. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ezek az átlagfizetések nekem mindig furának tűnnek... Sok embert ismerek, de kb 2-t tudok aki megkeresi a 220-at...
2011. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Főleg úgy tűnik sarkításnak, hogy manapság mindenki minimálbérre van bejelentve (köztük én is) és a maradékot zsebbe kapják. Már ha van maradék...

2011. máj. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
első vagyok, a családomban és baráti körömben legalább a kétszeresét keresik. hivatalosan. az átlag,az átlag van több is és kevesebb is. És az is igaz,hogy vidéken kevesebb az átlag is.
2011. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Azért furák az átlag fizetések mert abban benne van a bruttó 80ezres meg a nettó 800ezres is, így az átlag végül nem ad ki semmit.

Sajnos a legtöbb ember ezért nem megy nyaralni.

Szereintem min nettó 500e/két kereső fenti jelzálogos kertes házas nyaralásos autós gyerekes verzióra.

2011. máj. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk, vidéki kisváros: akinek van pl 2 gyereke, és minden nyáron el akar menni nyaralni saját pénzből, ott legalább havi 200-250nek be kell jönnie. (általában apa anya együtt keres ennyit).
2011. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19:10-es vagyok. Ketten mi is 200 felett keresünk. Pesten.
2011. máj. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Férjem szakács és havi 160-170 ezret keres (családi kedvezmény megdobja 20 ezerrel ) én itthon vagyok két kicsi gyerekkel kb. 70 ezret kapok utánuk. Most veszünk házat kb. 60 ezres törlesztéssel. Autónk van. Bár mi vidéken élünk.
2011. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az első az átlag 220 ezret szerintem per fő írta. Ugye?

Amúgy szerintem ez nem igaz. Az átlag kereset inkább olyan 150 alatt van valamivel hivatalosan úgy emlékszem.

De én már tudom, hogy hogy átlagolnak Pesten. A pórnép 110.000-et, 130.000-t keres, ha nő és van diplomája, ha nincs végzettsége, akkor 60 nettó, mint minimálbér, a parlamentben, és az államhoz kötődő cégekben, egyetemeket a fejesek keresnek havi 600.000-t, ill. mégtöbbet, és ez a szépen, és igazságosan arányló szám"pár" adja ki az átlagot.

Vidéken amúgy rengetegen minimálbért kapnak, rengetegen.

Gáz, amúgy nagyon kevés a magyarok bére.

Ha szeretnéd megvalósítani, amit fent írtál, akkor tanulj jogot, közgázt vagy informatikát, és akkor bérként is kereshetsz ennyit, vagy legyél egy szuper mesterember, szakmunkás, aki vállalkozó, illetve ha ezek közül egyik sem, akkor legyen saját céged, és akkor összekaparhatod, a havi 500.000-t magadnak a házadra, kocsikra, nyaralásokra, stb.

2011. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!