Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakorlatra kapok fizetést?

Gyakorlatra kapok fizetést?

Figyelt kérdés

Egyetemi kötelező gyakorlatra megyek egy nagyobb céghez 6 hétre, kötelező adniuk nekem valamennyi fizetést, vagy csak ha "kedvük van"?

Nem konkrétan azért kérdezem, mert annyira kell a pénz, örülök annak is, hogy mehetek hozzájuk, mert a szakmában ők az egyik legjobbak, de ha mégis megkérdezik, hogy esetleg mennyit szeretnék kapni, akkor tudjak valamit mondani.

Hogy szokott ez működni?


2011. máj. 30. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktak adni, mert nem kötelező sajna, csak a szakképzősöknek.
2011. máj. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Úgy hallottam, hogy valami 6 hét környékén van a határ, szóval annál rövidebb gyakorlatért nem szoktak, de afölött már adhatnak. Azt nem tudom, hogy kötelező-e. Én 6 hétre nem kaptam, egy másik lány, aki ugyanakkor ugyanott, de 12 hétig volt gyakon, ő kapott. De ha adnak is, töredéke a rendes fizetésnek.

Hirtelen nem találtam semmi normális írást erről, de valami jogszabályban biztos meg van határozva.

2011. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

"A gyakornokok díjazásáról a felsőoktatásról szóló 2005 évi CXXXIX törvény. 48.paragrafusának 3. bekezdése rendelkezik, imigyen: "Ha az alap- és mesterképzésben részt vevő hallgató gazdálkodó szervezetnél hat hétnél hosszabb gyakorlaton vesz részt, részére hetente legalább a legkisebb kötelező munkabér (minimálbér) havi összege tizenöt százalékának megfelelő hallgatói munkadíjat fizet a gazdálkodó szervezet. A szakmai gyakorlat megszervezésére a felsőoktatási intézmény és a gazdálkodó szervezet megállapodást köthet, amely alapján a hallgatói munkadíjat a felsőoktatási intézmény folyósítja a hallgatónak." Magyarul: hat hétnél rövidebb gyakornoki idő alatt nincs fizetés. Aki ennél tovább dolgozik, neki hetente 11 025 forint jár. "[forrás: Hr portál]


De ne aggódj, valahol 6 hét után sem fizetnek...

2011. máj. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

én bankban voltam 1/2 évig (!) és nem kaptam semmit(!!!), pedig befogtak elég rendesen, meg bas_zt_attak is. Amúgy ha nem kapsz fizút annyit lógsz amennyit csak nem akarsz: menned kell konzultációra, könyvtárba...stb. Azért van jó oldala is a dolognak: ha nem kapsz fizut akkor nem igazán kérhetik számon hogy ha "el kell menned a szakdolid intézése miatt". HA már kapsz pénzt akkor meg ugye jogosan mondhatják azt hogy márpedig le kell dolgoznod az időt, vagy nem engednek el, vagy sokkal kevesebb pénzt kapsz, vagy ne adj isten ebből meg elkezdenek botrányt csapni...szóval szerintem kibírod azt a 6 hetet!


ja és vigyázz mert velem a végén közölték hogy nekem kell még az erkölcsimet is kifizetnem. Persze az egészet nem értettem, mert az erkölcsire a munkába állás előtt kellett volna felhívniuk a figyelmemet, meg akkor lett volna haszna is, de nem! Ők az utolsó héten jelentették be, hogy kell és kész, persze fizessem saját zsebből, aztán le akarták nyúlni, én meg annyira bepipultam, hogy megmondtam: NNEEEMM! Fénymásolják le azt kész, ez az enyém én fizettem, viszem is magammal!


Aztán a szakdolimat is el akarták kérni teljes terjedelemben, olyan címszó alatt: ha nem adod ide akkor nem írjuk alá a lapodat!!! (persze az utolsó napon, holott erről szó sem volt, és olyannal folytatták: majd jó lesz a következő éves szakgyakornoknak...na menjenek a f@_szomba). Addig egy betűt sem segítettek nekem, hiába kérdeztem ezt vagy azt, csak vállrángatózást kaptam cserébe, úgyhogy trükköztem: feltöltöttem a gépre nekik, majd megnézte a sze_m_ét konzulensem, megnyitotta, majd elment a géptől, én meg simán kitöröltem az állományt utána...persze okosan, mert ugye nem elég valamit csak letörölni... aztán szívhatják a fogukat nem érdekelnek: azt kapták amit adtak!


Ja igen: és én az utolsó napon még egy kib@szott hátbaveregetést sem kaptam... szóval nézd meg jól hová mész!

2011. máj. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat mindenkinek.

Utolsó: sajnálom, hogy ilyen rossz élmény volt ez neked, sajnos én is hallottam több hasonló esetet.


Nem akarom ellógni a gyakorlatot, mert szeretnék ott dolgozni majd később, (jó cég, jó helyen is van), és mondták is, hogy ha jó vagyok a gyakorlat alatt, akkor maradhatok is. (kopp-kopp)

Amúgy a szakdogát náluk írom majd, beszéltem pár emberrel, mindenki segítőkésznek látszik, a főnök is azt mondta, hogy szeretné, ha olyan lenne a szakdogám, ami a későbbiekben is használható lesz, szóval elég kemény munka lesz...

Azon a 6 héten kb az életem múlik, szeretném, ha jól sikerülne :)

2011. máj. 31. 09:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok sikert!!!

Szerintem fizetésben ne reménykedj. Én is 3 hónapig voltam gyakorlaton, ráadásul külföldön, mégsem kaptam fizetést. Viszont szállást és napi 2xi étkezést legalább biztosítottak.

2011. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Sok sikert!


Amúgy én is úgy kezdtem ott hogy egy csomó szakmai melót kapok majd, meg betekinthetek ide meg oda ebbe meg abba, meg hogy nyugodtan kérdezzek csak, meg hogy 100%-ig segítenek majd a szakdolgozat megírásában, és ha kell akkor Pestre is beprotezsálnak, főleg ha olyan kérdéseim vannak, amire ő nem tud válaszolni!


Nos nálam ez a beetetési idő volt ( mint utólag kiderült)! Tudod mit kellett csinálnom 3 hónap alatt??? (pont ezekért döntöttem el, hogy ellógom): ABC (!) nem hazudok! ABC rendbe kellett tenni naponta vagy 600 db dokumentumot, majd a bankkártyákat abból is volt 300 DB, majd a szerződéseket, majd ez után mehettem fel az irattárba a poros koszos iratokat rendezni (második nap mikor megláttak szövetkesztyűbe kinevettek, hogy jaj de finnyás vagyok, de a nap végére a fehérből fekete lett... aztán átkerültem egy másik irattári helységbe, ott pedig olyan állványok voltak mint a TESCO-ban amin az áruk vannak, persze gyengébb kivitelben kb 5 polc egészen 4 - 5m-es magasságig ami (persze) semmihez sem volt rögzítve, mert miért is? megfogtam és éreztem hogy az egész sor (!) remeg! Nem vagyok tériszonyos, de akkor azt mondtam, hogy engem oda nem fognak felküldeni! (velem akarták leszedetni az összes doksit közben meg én is vagyok vagy 45-50 kg...)


Aztán mint írtam a szakdolimban sem segítettek, szakmai munka az nekik ABC-be való rendezést jelentette, meg irattározást, pedig közgét végeztem. Napi 9 óra melóból alig 10 percet tölthettem a szakdolim anyagának beszerzésével... A banki folyamatokba sem tekinthettem be, mert nem voltam alkalmazott és Pestet is elfelejthettem, mert vagy nem ér rá az illető, meg hogy nincs belépőkártyád , vagy mert irattároznod kell címszó alatt... amikor meg azt kezdtem el mondani, hogy nem ebben állapodtunk meg, akkor a konzulensem nagy boci szemekkel azt mondta hoyg hát ez van... szóval én elég rendesen elb@sztam 1/2 évet... közben a konzulensem azt hitte hogy az a konzulensi feladat, hogy nekem dirigáljon, pedig a konzulens feladata az együttműködés lenne, szóval ha van egy kérdésem akkor ő válaszol rá, nem hogy húzogatja a vállát... úgyhogy ez az életem legrosszabb döntése volt! Szakmailag semmit sem fejlődtem (pedig már voltam máshol szakmai gyakszin is de ott legalább éreztem, hogy többet tudok, mint amikor oda mentem)


Remélem Te sikeresebb leszel! Sok sikert!

2011. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Úristen... ez nagyon durva!!

Remélem nem járok így...


Azóta sikerült valahol elhelyezkedned?

Én amúgy mérnök leszek.

2011. máj. 31. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!