Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes olyan munkahelyre...

Érdemes olyan munkahelyre jelentkezni, ami írja követelményeknek a 1-3 év szakmai gyakorlatot, ha ez nincs meg?

Figyelt kérdés
Ti jelentkeztetek már így munkahelyre?
2011. jún. 3. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg.

Számít az is valamennyire, de hiába van szakmai tapasztalata valakinek, ha sík hülye ahhoz, amit csinál.


Legalábbis, mi az interjúztatásnál ezt utoljára nézzük. Csak plusz 'pont'.

2011. jún. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De jó, köszönöm a válaszodat.
2011. jún. 3. 08:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de megakadt a szemem ezen a kérdésen. Személyi asszisztensi állásokat nézegettem, szinte mindenhol elvárásként írják az X év hasonló munkakörben szerzett tapasztalatot.

Eddig vacilláltam, hogy megpróbáljam-e, mert pontosan ilyen munkakörben nem dolgoztam, de(!!) évekig foglalkoztam értékesítéssel, ahol az ügyfeleket az egész folyamaton végig kellett kísérni, sokszor plusz szolgáltatásokkal is (pl. közművek, külföldieknek a letelepedéshez segítségnyújtás, ügyes-bajos dolgok intézése, fordítás, tolmácsolás). No meg időnként 4-5 ember homlokegyenest ellenkező érdekeit úgy összefésülni, hogy elégedetten álljunk fel az asztaltól.

Ügyfelektől fel tudok mutatni írásos referenciákat, sőt, olyan is volt, aki meghívott magához nyaralni családostól "köszönetképp".


Emellett a családi vállalkozásban édesapámnak is be szoktam segíteni néha.


Ha nem is szigorúan asszisztensként volt megnevezve a munkaköröm, ezer és egy vonatkozó helyzetet kellett megoldanom, elintéznem.


Ezeket elfogadhatják tapasztalatként, vagy szigorúan "felsővezető mellett eltöltött X év asszisztensi munkakör" kell?

2011. jún. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még szép, mindíg jelentkezek ezektől függetlenül, mert mondani bármit lehet, és tökmindegy kit vesznek fel akkor is ugyanúgy betanítják, mint azt aki már 10 éve ezt csinálja..
2011. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valami hihető sztorit ki kell találni, a dolgok ellenőrzése gyakorlatilag lehetetlen, és amúgysem töltenek időt ezzel ha elég meggyőző amit mondasz!
2011. jún. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahol a dolgokat ellenőrizni is óhajtják, oda már eleve ajánlólevelet kérnek be az elején..
2011. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!


Én a kötelező szakmai gyakorlatomat nem teljesítettem most tavasszal.


Ez volt a negyedik félévem.


Mikor lehet a legközelebb újra teljesíteni?


FSZ-es vagyok

2011. jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!