Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A műszaki menedzsernek mi a...

A műszaki menedzsernek mi a feladata? Mennyi fizetést kap havonta átlagban? Mennyire nehéz elvégezni a szakot, és hogy lehet vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Szóval szimplán szeretnék tudni róla mindent.
2011. júl. 1. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Műszaki menedzsernek akkor érdemes tanulni, ha van már minimum egy műszaki diplomád. A kettő kombinálva ugyanis igen értékes. Önmagában sz*rt sem ér. Belekap az ember különböző területekbe, de csak annyira, hogy legyen fogalma róla. Egy szakterületen sem mélyül el. Márpedig normális menedzseri állást akkor nyer el az ember, ha ért is a szakmához.
2011. júl. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon foglalkoztat ez a terület, de az előttem szólónak igaza van, kell egy műszaki diploma. Én egyébként úgy tudom kötelező is hozzá. Legalábbis én nem találtam olyan képzést ahol ez ne lett volna feltétel, vagy legalább folyamatban kell lennie műszaki felsőfoknak.

Szerintem jól ellehet vele helyezkedni, és nem gondolnám, hogy különösebben nehéz szak lehet. (Bár ez biztos embere válogatja, úgy érzem nekem menne, egyébként is hasonló területen dolgozom.) A fizetés nem lehet rossz, de ez is munkahely függő, olyan nettó 150-250 között.

2011. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha megvan a két diplomátok, akkor minimum középvezetői pozícióba fognak felvenni. Az meg nem 150et keres :)
2011. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy 150e keres, hanem azt, hogy 150-250 között. Egyébként pedig ez teljesen munkahely függő. Volt olyan munkatársam, aki Qualíty mérnökként dolgozott nettó 110e forintért. A Boschnál ugyanezért a munkáért megkapod a nettó 250-et. Ha elmész dolgozni pl. egy kis fröccsöntő üzembe, verheted az asztalt, hogy márpedig Te nettó 250-et szeretnél, nem fognak annyit adni.

Nincs olyan szabály, hogy ha középvezető vagy, akkor min ennyi a fizud. Dolgoztam középvezetőként, volt ahol nettó 150-et kaptam, volt ahol 220-at, volt ahol 250-et, és volt ahol 130e-t, és nyílván van olyan is, ahol 300e fizetnek. Egyébként diplomám van (igaz egy!), és 8 éve dolgozom középvezetői beosztásban.

2011. júl. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rendben, jogos. Bár szerintem ha az embernek van egy ilyen ütős diplomapárosa meg némi tapasztalata is, akkor ha valahol 130 ezret ajánlanak neki, akkor leginkább nevet egyet és sarkon fordul, mert máshol kap munkát jobb fizetésért, nem kényszerül rá, hogy az elsőt elvállalja.
2011. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek, van pár műszaki menedzser munkakörben dolgozó ismerősöm, jól is keresnek, de mind vagy gépész- vagy villamosmérnöki szakot végzett. Ezek a menedzser szakok csak viccnek jók, a cégek csak röhögnek rajta. Ahol én dolgozom, ott is gépészmérnök a műszaki menedzser. Egyébként ő koordinálja a tervezést. Nem is tudná csinálni, ha nem értene hozzá.
2011. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
A összes műszaki manager szakon végzett ismerősöm aszisztens vagy titkárnői pozicióban van. Ahogy előttem is írták, csak akkor ér valamit, ha van másik műszaki diplomád, de akkor meg ez teljesen felesleges. Ha jó vagy a márnőki szakmádban és vezetői alkat vagy, nem kell manager diploma, hogy vezető le
2011. júl. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
...legyél valahol. Büfészak.
2011. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem a menedszer diplomától lesz az ember menedzser. A sok hülye meg elmegy menedzserképzőre, azt' csodálkozik, hogy nem veszik fel egyből felsővezetőnek. :D
2011. júl. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

régi kérdés de


műszaki menedzserként végeztem, s én például 'marketing mérnökként' dolgozok (műszaki termékek 'promózása', értékesítése)


de van más, aki üzemmérnökként, logisztikai asszisztensként, ITsként, projektesként, stb helyezkedett el, úgy, hogy ez az egyetlen diplomájuk

Bosch-ba, meg Audihoz is ment 4-5, meg egyik Suzukinál dolgozik


szóval abszolúte nem lehetetlen ez, még Óbudairól se (hát még BME)


fizu meg... átlag kezdőfizu nekik helytől függött, aki nem Pesten az persze kevesebbet, de nettó kezdőnek 180-260 körül kaptak (és pár + caf)

de egyik, aki már gyakornokként is a cégnél volt, csak annyit árult el, hogy netto 300 fölött


szóval tényleg, el lehet ezzel helyezkedni, csak kell hozzá gógyi is

2017. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!