Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Frissen végzett újságíró-fotóriporter vagyok. Hónapokkal az iskola előtt befejezése előtt elkezdtem munkát keresni. Mivel tudtam, hogy újságíróként protekció nélkül elhelyezkedni nem könnyű, ezért jelentkeztem szakmán kívüli hirdetésekre is (eladó, adatrögzítő, ügyfélszolgálati kapcsolattartó).


A problémám az, hogy egyetlen helyről sem kaptam visszajelzést. Minden jelentkezéskor küldök önéletrajzot, motivációs levelet, az e-mailben írok pár kísérősort is, mégsem jeleznek vissza sehonnan. Nagyon bánt a dolog, mert dolgozni szeretnék!


Ma az egyik ismerősöm (frissen érettségizett, nincs szakmája, nincs nyelvvizsgája) mosolyogva mesélte, hogy holnap megy egy állásinterjúra, újságíró munkakörbe. A dolog pikantériája az volt, hogy a pozíciót én is megpályáztam...


Mit csinálok rosszul?


2011. júl. 4. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Kezdj el blogot írni valamilyen érdekes témáról! Mostanság sokan úgy kerülnek be neves újságokhoz, magazinokhoz, hogy felfigyelnek a blogukra. Valamit fel kell tudnod mutatni ahhoz, hogy egyáltalán kíváncsiak legyenek rád. Az újságíró szakok nagyon divatosak lettek, ráadásul a legtöbb ilyen suliba a bevétel érdekében jóval több embert felvesznek, mint amennyinek egyáltalán tehetsége van hozzá, nulla íráskészséggel is el lehet végezni. Nem sok hitele maradt egy ilyen diplomának, bizonyítani kell, ha ezen a téren akarsz elhelyezkedni.
2011. júl. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Van blogom.


Körülbelül hat éve írok. A hat év alatt egyszer elnyertem a "Budapest legjobb diákújságírója" címet, minden évben legalább két szépirodalmi novellapályázaton díjaztak.

Sajnos ezek mégsem érdeklik a munkáltatókat.

2011. júl. 4. 20:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Ott buktad a boltot testvérem, hogy továbbtanultál. Egy szakma és irány Österreich!
2011. júl. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg az a gond, hogy ilyen vicc szakokat végeztek 3 éven keresztül. Érettségivel egy Moi felsővezető fizetését megkeresem Ausztriában, és nem is kell megszakadnom érte.
2011. júl. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Két év, mert OKJ.


Egyébként tolmács szeretnék lenni (lengyel/szlovén/cseh)

2011. júl. 7. 15:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg elég hihetetlen helyzet. Az ismerősöd lehet vmit elferdített az önéletrajzában, vagy protekciója van.

De szerintem ne add fel, próbálj meg még erőszakosabb, öndicsérőbb motivációs levelet küldeni:-))

Sok sikert! Ne add fel. Ha jó a nyelvtudásod, miért nem próbálkozol külföldön is újságírói állások megpályázásával? Lehet, hogy ott jobban értékelnének. Mo már csak ilyen....

2011. júl. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző: az újságíráshoz anyanyelvi szintű nyelvtudás kell. Nem igazán lehet tanult nyelvvel külföldre menni újságírónak.
2011. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy ha jó a nyelvtudása. Szerintem ha három ilyen szláv nyelvet ismer, akkor az nem véletlen...Anyanyelvi nyeltudás egyébként szerintem nem feltétlenül kell hozzá. Persze attól függ, milyen újságnál akar elhelyezkedni. Egy komoly napilapnál, politikai vagy gazdasági cikkek írásához az kell, de egy magazinhoz szerintem nem szükséges. Mint írta, fordító-tolmács szeretne lenni, vagy annak is készül, már nem emlékszem, szóval elég jó lenne a nyelvtudása az újságyíráshoz.
2011. júl. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!