Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Groupamához csalnak dolgozni...

A Groupamához csalnak dolgozni. Azt ígérik, hogy nem kell keresni az ügyfeleket, hanem kapok címeket. Ez igaz lehet?

Figyelt kérdés
Vagy csak a beetetés... Állítólag bejelentett alkalmazotti jogviszony...
2011. júl. 17. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Örülj neki, hogy lenne hol dolgozni... Én hónapok óta keresek szakmai gyakot, már fillérekért is elmennék bárhova, lassan félévet kell halasztanom miatta...

Amúgy biztos, hogy igazat írnak, az összes ilyen helyen elérhető egy adatbázis, amiből kezdőként főként hideghívásokat kell lebonyolítanod.

2011. júl. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"az összes ilyen helyen elérhető egy adatbázis, amiből kezdőként főként hideghívásokat kell lebonyolítanod."


Aha, meg a nagy lószart. Ismerősöm is elment egy ilyen helyre jól megetették, persze bejelentett munkaviszony és kapsz címeket.

Első napján: Itt a papír itt a toll,. lehet menni címeket gyűjteni. -10 fokban. Jah...


Persze azért sok szerencsét, csak ne felejtsd el: csodák nincsenek.

2011. júl. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanehhez a céghez, ugyanezzel a szöveggel csábítottak.

Nem, nem igaz!!!!

Csak okulásul, leírom, mi volt:

Heti több nap bejártam "oktatásra", óra közben a "tanárom" időnként elővette a telefonját, amire sms jött, és hüledezve mondta nekünk, hogy "Hű, megint milyen sok pénzt kaptam!". Eleinte azt mondták, hogy nem kell címjegyzék, aztán kiderült, ez annyit jelent, hogy az ismerőseidet kell kifaggatnod, hogy az ő ismerőseiknek mi a telefonszáma, hogy aztán rájuk hivatkozhass. Tehát igaz, hogy kapsz címeket, de nem tőlük, hanem a hozzátartozóidtól. Pár hét után aztán nagy csinnadrattával vizsgázni is kellett (mint egy érettségi). Amikor kiderült, hogy sikerült, kifizettettek velem 5000 forintot valami keménykötésű mappára, jó pár füzetre meg néhány halványzöld papírra, amik majd a munkaeszközeim lesznek. Én hülye ki is fizetttem. De amikor ott tartottunk, hogy írjam alá a munkaszerződést, amiben leszögezték, hogy amennyiben az általam kötött biztosítást valaki visszamondja (pl. havi 10 000-es életbiztosítást, aminek a jutaléka 50 000 Ft), akkor azt még 2 évig nekem visszavonják, vagy kifizettetik velem, akkor is ha már rég nem ott dolgozok, na, akkor mondtam azt, hogy felejtsenek el.

Azóta is a dühroham kerülget, ha szóba kerül.

2011. júl. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jolinar! Én már ingyen is mennék szakmai gyakorlatra és semmi! :)

Kitaláltam, hogy megyek külföldre, de jött ez a lehetőség és elgondolkoztatott.

2011. júl. 17. 17:59
 5/5 A kérdező kommentje:

Uh, köszönöm a figyelmeztetéseket! :) De jó, hogy kérdeztem...


Valszeg rosszul fogalmaztam: Állítólag én már csak azokat a címeket kapom, akikkel előzetesen időpontot egyeztetett egy külön ezért alkalmazott kolléga... Akkor ez kamu... Sejtettem.

2011. júl. 17. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!