Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmai végzettség...

Milyen szakmai végzettség kell ahoz, hogy brókerként dolgozhassak?

Figyelt kérdés
Tőzsdei brókerként szeretnék dolgozni, mert érdekel a piac és szeretem a pénzügyi dolgokat is. Milyen követelményeknek kell megfelelnem? Valahol azt olvastam, hogy egyszerű érettségivel is felvesznek embereket cégekhez, máshol pedig hogy tanfolyamot kell végezni.
2011. júl. 19. 00:48
 1/6 anonim ***** válasza:
pénzügyi szakvizsga asszem, de nem ez a kulcs tényező a dologban, kell még tudomásom szerint igen komoly felelősségbiztosítás is, és talán bizonyos mennyiségű magántőke is.
2011. júl. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

pszáf es nyilvántartási szám is kell ha jól tudom.


Szal nem egyszerű, hogy igazi bróker legyél, aki a valódi tőzsdén brókerkedik, és nem csak valamilyen késleltetett, közvetített (kissé saját zsebre átmanipulált) céges valamin (pl forex és társai)....

2011. júl. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyik válaszoló sem tudja, hogy mit jelent a BRÓKER. A bróker nem kereskedik saját pénzével, hanem csak közvetít. Nincs szüksége magántőkére.


Egy tanfolyam szükséges, de azt a cég szervezi ahol szeretnél dolgozni. A brókerkedés a gyakorlatban azt jelenti, hogy a cég terméket (befektetések, kötvények stb.) adod el az ügyfeleknek (rakják bele a pénzt) és minél több emberre tudod rábeszélni, annál több jutalékot kapsz.


Olyan, mint amit 1-2 régebbi filmben láthattál már nem létezik, felváltották a számítógépek.

2011. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos a családomnak van szálája a BusaCash-nél, és ott van "brókerünk", én is olyan szeretnék lenni.Ő csak közvetít, végrehajtja a tranzakciókat amikre utasítják, meg néha tippeket ad, esetleg telefonál, ha egy-egy részvény ára elért egy bizonyos pontot. Ilyenre gondoltam.
2011. júl. 19. 11:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mert érettségi után is kezdhetsz pü-i dolgokkal foglalkozni és folyamatosan tanulva, haladhatsz a célod felé.
2011. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Na, mi lett végül?
2013. okt. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!