Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az a nettó összeg,...

Mennyi az a nettó összeg, amiből "rendesen" meg tud élni egy átlagember egyedül? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy egyedül élő, saját magát eltartó átlagemberre gondolok, akinek a rezsit, lakbért / hitelt, kaját kell fizetnie minden hónapban, és mindemellett még félre is tud rakni mondjuk 10 ezret. (A lakás mondjuk egy 30-40 nm2 -es kis panellakás, amire fizeti havonta a törlesztőrészletet.)
2011. júl. 25. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A lakbér/hitel és a rezsi összegén felül legalább 100ezer forint kell havonta. Amikor egyedül éltem a fővárosban, kerestem 200ezret, ebből nagyjából 70ezer volt a lakbér a rezsivel, 30ezret félretettem havonta, és a maradék 100-ból éltem. Ebbe belefért, hogy hordattam az ebédet, vacsorára sokszor beültem valahová barátokkal, jártam programokra, vásároltam könyveket, szóval vígan éltem. Ez mondjuk 5 évvel ezelőtt volt, azóta már lehet, hogy ennél több kell hozzá.
2011. júl. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen színvonalon. Van olyan ismerősöm, aki havi 100 nettóból kijön, de nem él túl jól. Havi 200 nettóból már kényelmesen lehet élni.
2011. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mennyi egy panelházban lakó személyre a rezsi és a kaja?

(ha nem él nagy lábon) +ruha, szórakozás, bérlet, etc.

2011. júl. 27. 15:38
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
Ha csak rezsit fizetsz, vagyis tehermentesen tiéd a lakás, akkor is kell minimum 150ezer ahhoz, hogy megélj.
2011. júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!