Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Autószerelő vagy informatikus?...

Autószerelő vagy informatikus? Melyik szakmát választanátok?

Figyelt kérdés
Mind a kettő érettségi utáni OKJ-s képzés. Melyikkel lehetne jobban elhelyezkedni a későbbiekben?
2011. júl. 29. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Mind2ő jó és keresett, autók mindig vannak, ha így nézzük.

Infósnál is ez kb.. Ha választanom kéne infós lennék.

Nézd úgy meik áll hozzád közelebb, meiket csi jobban, azé ez sem utolsó szempont..

2011. júl. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Jelenleg az országban kevés a szakmunkás, ezért autószerelőként jobban el tudnál helyezkedni. Akár magánvállalkozóként akár alkalmazottként (szerintem).


De manapság az informatikusokat is ugyanúgy keresik, mert mindennek ez az alapja már, mellesleg nem kéne annyit fizikailag gürizned, mint pl autószerelőként.


Szerintem az alapján döntsd el, hogy melyik iránt érzed jobban elhivatottnak magad.


Mind a két szakmában lehet jövőd! :)

2011. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Informatikus okj túl sokat nem ér, manapság már annyian vannak (ők is, sajnos)


Inkább autószerelő - ha lesz hozzá tőkéd a későbbiekben, pláne!

2011. júl. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én autószerelőt választanám, szeretem ha koszos a kezem.
2011. aug. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ned Stark válasza:
Én inkább autószerelő lennék. Informatikus lettem és sehova sem kellek, tekintettel arra, hogy túlképzés van. Inkább a diplomás informatikusokat és a tapasztalattal rendelkezőt keresik sajnos. De persze ez az én véleményem, a döntés a Tiéd.
2011. aug. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne legyél informatikus, még egyetemi képzés után is egyre kevésbé van munka. Ha diplomát is kérnek lehet csak egy sz@r kulimunka lesz, ahová csak azért kell felsőfokú végzettség, mert hátha az nem teljesen h*lye.

Ha nem lány lennék simán mentem volna autószerelőnek.

2011. aug. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ned Stark válasza:
100%
Szerintem ha érdekelnek az autók, akkor tök mindegy milyen nemű vagy, mehetsz autószerelőnek. :)
2011. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Errefelé autószerelőből is sok van,de te döntesz,hogy melyiket szeretnéd jobban csinálni.Mert ha szereted csinálni,akkor jó leszel a szakmádban,és ha jó szakember leszel,akkor jobban el is tudsz helyezkedni,mindegy,hogy informatikus vagy,vagy autószerelő.Ha utálod csinálni,akkor mindegy,hogy hiányszakma-e vagy sem,rossz szakember leszel,és azok nem kellenek sehova.
2011. aug. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ha (akármilyen) OKJ-s tanfolyamra akarsz építeni akkor azzal nem fogsz tudni dolgozni. Ha valamelyiket szereted otthon csinálni, van is hozzá cuccod én nagy a haveri kör vállald el addig maszekban amíg tanulsz. Lesz tapasztalatod.


Mindkét szakma elég széles, mindkettővel ki lehet menni külföldre dolgozni. Viszont infósként túljelentkezés van: tanulsz 4 évet egyetemen/főiskolán elmész mesterképzésre 2-3 év az is és még mindig pályakezdő vagy minimális tapasztalattal. Autószerelőként ráállhatsz egy márkára, viszonylag hamar termel pénzt.

2011. aug. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!