Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a tökéletes titkárnő/as...

Milyen a tökéletes titkárnő/asszisztens?

Figyelt kérdés

Hogy írnátok le, mit csinál, mit nem csinál, mit várnátok el tőle?

Természetesen nem arra vagyok kíváncsi, hogy szőke, kék szemű baba, és az elvárások is csak a munkakörhöz kapcsolódjanak. ;)

Illetve milyen NE legyen egy titkárnő?


2011. aug. 2. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az hogy érti a dolgát és képes önállóan végezni feladatait. De ha azt mondja neki a főnök, hogy menjen el és vegyen egy virágot, amit oda tud adni a feleségének este, akkor azt is elintézi.
2011. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Értsen a cég szakterületéhez, egyszerűbb szakmai munkák elvégzésére is alkalmas legyen. Intelligens legyen és diszkrét, valamint feltétlen lojális. Pontosan, precízen végezze a munkát. Megjelenése legyen bármikor vállalható, azaz ne legyen slampos, de ne is pakolja ki mindenét közszemlére.

Milyen ne legyen? Hát ennek az ellentéte :D Ma már nem elég a gépen pötyögni tudni ahhoz, hogy valaki jó titkárnő legyen.

Ja, legyen tisztában az etikettel, beszéljen nyelveket, hogy adott esetben foglalkozni tudjon a cég partnereivel.

2011. aug. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Most azért kérdezed mert titkárnő (mai nevén: Manager-aszisztens) szeretnél lenni?

Ha igen, akkor feltétlenül szükséges: a számítógép ismerete, gépírás-tudás, ne 2 újjal! HELYESÍRÁS nagyon fontos!!! 1, jobb esetben 2 (v. több) idegennyelv ismerete középfokon, szóban-írásban egyaránt. Ha gyártó cégnél dolgozik, -mint ahogyan vmelyik előttem szóló is mondta- egy kicsit értenie kell a termékekhez, hogy szakmai érdeklődés esetén tudjon válaszolni. Törekedjen arra, hogy munkáját mindíg pontosan, precízen, felelősségtudattal végezze! Tudjon titkot tartani! A cégnél folyó tevékenységek, általában titoknak minősülnek, amit nem szabad kibeszélni! Megjelenése kellemes, ápolt, önmagára igényes. (testalkattól függetlenül) Ruhája mindig izléses, alkalomhoz illő. Modora finom, udvarias, kedves, aranyos. Nem hízelgő. Legyen bátor, határozott, ha ellenvéleménye van, azt is bátran fejtse ki, de indokolja is meg észérvekkel.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Milyen ne legyen? Kényes cicababa, hát azt azonnal kivágnám, sőt fel se venném.

2011. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Talpraesett! Ezt kihagytam. Váratlan helyztekben frappánsan találja fel magát, és oldja meg a helyzetet a körülményekhez képest a lehető legjobban.
2011. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!