Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kedves Bérszámfejtők, Munkaügy...

Kedves Bérszámfejtők, Munkaügyisek! Ha megbízási szerződéssel dolgoztam valahol, akkor kellett volna, hogy kapjak kilépő papírt, úgye?

Figyelt kérdés
1 évig dolgoztam egy cégnél.Június közepén jeleztem kilépési szándékomat, írtam felmondási kérelmet, elfogadták. Azonban azt mondták, hogy nem kell kilépő papírt adniuk. Gyanus volt nekem, de azt mondtam jó. Viszont van egy barátnőm, aki a titkárságukon dolgozik, és látta, hogy még a júliusi hónapra is bérszámfejtettek nekem rendesen fizetést, amit mindig kaptam: 87 000 Ft-ot.Szólt nekem erről. Nem akarom őt bajba keverni, hogy tudok az ügyről, hogy ki ne rúgják miattam, de mit tudok most tenni? Közben regisztrálva vagyok a Munkaügyi Központban is, álláskeresési járadékot kapok, legalábbis remélem, hogy nem vonják meg azért, mert az előző munkahelyemen valamiért nem akarnak kijelenteni....
2011. aug. 3. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Megbízási szerződésnél tényleg nincsenek kilépő papírok, egyszerűen lejár a szerződés, és kész.
2011. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A megbízási szerződés határozott időtartamra jön létre. Te ez alatt mondtál fel, mielőtt lejárt volna ez az idő?
2011. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A megbízási szerződés felmondása


A megbízási szerződést a megbízó bármikor, bármilyen okból azonnali hatállyal felmondhatja. A megbízott ekkor köteles a tevékenységet azonnal abbahagyni. A megbízási szerződést a megbízott is bármikor, indokolás nélkül felmondhatja, de a felmondási időnek elegendőnek kell lennie arra, hogy a megbízó gondoskodhasson az ügy ellátásáról. A megbízó súlyos szerződésszegése esetén azonnali hatályú felmondással is élhet.

2011. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Magyarul: Nem számfejthetnek neked, ha már nem dolgozol ott. A felmondás tényéről legyen írásos bizonyítékod (pld. a munkáltatóddal aláíratott felmondásod!! Pecséttel), mert ha bajba kerülnél emiatt a M.ügyi központban, akkor te tudod bizonyítani, hogy felmondtál, és már nem dolgozol ott június közepe óta.
2011. aug. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Határozatlan időre írták a szerződésemet, de a felmondásomat nem írták alá, csak szóban azt mondták, hogy jó, ok, másnap már ne menjek....
2011. aug. 5. 15:43
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. aug. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem elég!!!! A szerződés felbontásáról is, mint ahogy a megkötéséről is, írásbeli szerződés kell!! Menj be, ne hagyd annyiban!! Arról nem is beszélve, hogy kell kapnod papírokat is!!! (ha máshoz nem is, de az adóbevalláshoz mindneképp).
2011. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!