Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákként iskolaszövetkezeten...

Diákként iskolaszövetkezeten keresztül dolgoztatok már Tescoban vagy egyéb hipermarketben pénztárosként? Mesélnétek a tapasztalataitokról?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem dolgoztam, de egy ismerősöm igen (21 éves). Bár nem vagyok benne biztos, hogy diákként.


Annyit tudok, hogy bejelentett munka, 550FT-os órabérrel. Lehet választani, hogy 4-6-8-12 órában akarsz dolgozni. Neki nagyon fárasztó volt, mert figyelni kellett, hogy jól adj vissza, meg csomó vásárló leterheli az embert. Beszólnak ha lassú vagy stb. Igaz, ő belejött a vége felé, akkor már jobban tetszett neki.


Ennyit tudok róla, de lehet, hogy más tescoban kicsit mások a feltételek.

2011. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Hát, remélem belejövök majd, csak nem lehet oylan nagy ördöngősség a pénztárgép kezelése. Csak félek, hogy véletlenül hiányom lesz vagy valami hasonló.

2011. aug. 4. 21:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam már diákként a tescoban, az első 2-3 nap elég rossz, mert nagyon sok mindenre oda kell figyelni egyszerre, de utána ezek a dolgok jönnek maguktól. Arra figyelj, hogy mielőtt elkezded a műszakot egyél előtte, és ne igyál túl sokat, mert 8 órára 30 perc szünet jár. Ja és nagyon figyelj oda, hogy jól adj vissza, mert azt a végén tőled fogják levonni! Én tavaly decemberben kezdtem, én a műszak végén rosszul voltam a sok karácsonyi számtól! :) Jó munkát! Ügyi légy!:)
2011. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

És esetleg van valami oylan dolog amire különösen figyelnem kell a pénztárban?


Mi a helyzet az étkezési utalványokkal?

2011. aug. 4. 21:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az étkezési utalványoknál fontos, hogy nézd meg, hogy érvényes-e még, és mikor a vásárló odaadja neked az egész utalványos füzetkéjét, hogy tépkedd ki belőle amennyi kell, akkor arra figyelj, hogy ne szakíts bele a fémszálas oldalába, mert az megint csak hiány marad! Én megszoktam kérni a vásárlótól, hogy ő tépkedje ki, mert ha beleszakítok, nekem lesz hiányom! (persze ez általában nem szokott tetszeni senkinek) Arra kell még figyelni, hogyha látod hogy a blokkszalagon oldalt megjelenik a piros csík akkor cseréld ki, mert ha kifogy, akkor nem lehet újat nyomtatni a vásárlónak, és mehet a vevőszolgálati pulthoz érte! Ja és mindig nézd meg a bevásárlókocsit, mikor a kasszádnál tolják ki, mert ha lopás fordulna elő, és nem veszed észre, akkor tőled vesznek jegyzőkönyvet!
2011. aug. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is dolgoztam így pár éve (a győri hiperben). Szerettem, szerintem jó volt, igaz az elején nehéz, nekem főleg a csipogók eltávolításával voltak problémáim. De bele lehet jönni. Sajnos volt hiányom is, tőlem vonták le...erre nagyon oda kell figyelni!
2011. aug. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Kártyás fizetésnél van valami amire még külön oda kell figyelni?
2011. aug. 5. 08:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az első pos papír a tied, ami kijön a bankkártya terminálból, a második a vásárlóé.Ha felcseréled, az baj, mert az eredeti az első, az áruház azzal tud elszámolni.Oda ne add mind a kettőt, mert akkor az neked hiány, hiába levonta a bank, mert nem tudod igazolni, nincsen róla papír.
2011. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!