Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 8 órás irodai munkáért mennyi...

8 órás irodai munkáért mennyi a reális bér?

Figyelt kérdés

Mindenféleképpen elfogadom az állást, nem a fizetés az elsődleges szempont, csak nem tudom, hogy hasonló munkakörben mekkora a fizetés.

Első 3 hónap: bruttó 100E. utána br 120E, majd fél év után bruttó 140E. ez lenne a fizu. Ha jól tudom, akkor ezeknek a nettója 74, 86 és nem egészen 100E Ft.

Mint írtam irodai munka, javarészt adminisztráció, számítógépes adatrögzítés Budapesten. Egy műszakos, délelőtt.

Nemrég költöztem fel, idáig egy kis vidéki irodának voltam a mindenese-lótifutija. Persze csak 4 órára bejelentve. Nem nagyon vagyok tisztában a "pesti dolgokkal".


2011. aug. 7. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Lehet, hogy picit kevés, de legalább korrekt abból a szempontból, h előrevetíti a továbbiakat is. Feltehetőleg ha jól dolgozol, lehet még ennél is több.


Az a baj, h bár ez talán kicsit az átlag alatt van (bár jó lenne tudni a végzettséged is, mert az sem mindegy), de a jelenlegi gazdasági helyzetben, és az adott munkaerőpiaci viszonyokat figyelembe véve, nem hiszem, hogy könnyen találnál mást/jobbat.


Sok sikert hozzá!

2011. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sima érettségim van, semmi extra.

És ezt is majdnem egy éves keresgélés-kuncsorgás után találtam.

Abból a szempontból szimpatikus már most az egész, hogy előre közölte a fizetést. Meg bejelentett munkahely az első naptól kezdve, ami nem elhanyagolható.

Ha minden igaz, akkor 2 hét múlva kezdek. Aztán ki tudja, ha jól dolgozok, meg is emelhetik a fizu. Esetleg beruháznak ilyen-olyan tanfolyamra és előléptetnek. :D

2011. aug. 7. 22:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy érettségivel ezt az állást azonnal fogadd el. A lehetőségeidhez mérten kb. a legnyerőbb állások egyike amit kaphatsz.
2011. aug. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetlen érettségivel ennél jobban nem igazán találsz. Fogadd el! Sajnos, az országban középmegoldás nincs. Vagy szakmunkásnak kell lenni, vagy diplomásnak.
2011. aug. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel nem igényel különösebb szakképzettséget, akár minimálbért is ajánlhatnának. Szerint korrekt ajánlat.


(Ne érts félre, nem azt mondom, hogy el kell fogadnod, mert az a lehetőségeidtől függ - de a cég biztos talál ennyiért elfogadható munkaerőt.)

2011. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Ment a zöld :)

Szerintem is teljesen korrekt ajánlat, pláne úgy hogy nem kell műszakozni! 7-kor kezdés, 3:20-kor végzés. Na, ez volt nekem még fura, hogy a kajaidőt le kell dolgozni. Előző helyemen a gép előtt kajáltam.

Mindenesetre pénzt kapok a munkámért, emberi időben végzek, még eltudom végezni a házimunkát is. Na meg fizetik a TB-met.


Lenne még egy kérdésem: szerintetek meg lehet azt beszélni, hogy ne a teljes béremet utalják a számlámra, hanem mondjuk havi 4 ezret egy másikra?

Szeretnék egy kisebb aranytartalékot képezni, egyenlőre csak ilyen kevésből. De ha rajta van a számlán, akkor elmegy. És úgy kéne, hogy a férjem ne tudjon róla. Közös számlánk van. Szeretnék egy kicsit tartalékolni, mert történhet bármi.

2011. aug. 8. 15:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Megoldani megoldható.


Más kérdés, hogy a munkaadódban ezzel nem fogsz bizalmat kelteni. A kapcsolatotok meg érdekes lehet...

2011. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kapcsolatunkkal minden rendben van :) Csak ő olyan éljünk a mának típus, és minden pénzt kifolyik a kezéből, nem tud spórolni. Én meg szeretném ha lenne tartalék, ahova vész esetén lehet nyúlni.
2011. aug. 8. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!