Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogos, hogy az alábbiak miatt...

Jogos, hogy az alábbiak miatt nem akar a munkáltatóm visszavenni gyedről?

Figyelt kérdés
Szeptember végén lejár a gyedem és vissza szeretnék menni dolgozni a munkahelyemre (egy szociális intézményben vagyok/voltam titkárnő). Meg is írtam levélben a főnökömnek, és kértem, hogy részmunkaidőben - napi 6 órában - szeretnék dolgozni (mivel a törvény lehetőséget biztosít erre és így a gyest is igénybe tudnám venni). Erre azt közölte, hogy hallani sem akar erről, itt ilyen lehetőség nincs, ez gazdaságtalan megoldás, meg a munka is rengeteg, maradjak otthon gyesen és majd akkor tárgyalunk, ha hajlandó vagyok 8 órában dolgozni. Szerintetek ez jogos? Mik a jogaim? Tényleg nem köteles visszavenni, ha a munkaköröm nem szűnt meg és helyettesem sincs (ő már júniusban felmondott, mert elege lett)? Mi az az állásidőre fizetett munkabér?
2011. aug. 7. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Az igény jogos, de főnököd álláspontja is érthető.

A politikus urak kitalálják ezeket a jó fej ötleteket, de pénzt nem adnak hozzá. Ha az adott munkakörhöz tartozó munkamennyiséget 8 órában lehet csak elvégezni, akkor ki fogja megcsinálni a maradék munkát ha te 6 órát dolgozol ?

Neked jogaid vannak a főnöködön meg az elvégzett feladatokat kérik számon.

Ha a helyettesed felmondott mert elege lett akkor te egy ilyen környezetbe akarsz visszamenni ráadásul úgy, hogy indulásnak összeveszel a főnököddel ? Ráadásul szociális intézménybe. Ez elég mazochista megoldásnak tűnik. Mindenesetre szerezz be néhány doboz nyugtatót.

2011. aug. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos azt a munkamennyiséget, amit én annak idején csináltam, még napi 10 órában sem igen lehet elvégezni, pontosa azért, mert a fenntartótól azonnali határidős feladatok érkeznek és emellett persze a napi rutinfeladatokat is el kell látni. Gondolkodom egyébként azon, hogy itthon maradjak, de! Ha esetleg mégis valahogyan sikerülne visszamennem és bizonyítani tudnám, hogy igenis, alkalmas vagyok a feladatok elvégzésére úgy, mint annak idején, akkor a gyermek három éves kora után (védettségi időszak) sem tennének ki, mert én tényleg mindent megcsinálok, és meg is csináltam, csak az a baj, hogy a fizetés nagyon kevés (közalkalmazotti jogviszony). A hatórás munkaidőt pedig azért kérném (csak ezt a főnökömnek nem igazán szabad mondani), hogy a kicsit be tudjam vinni reggel a bölcsibe, ne kelljen már reggel 6-kor ott lennie (fél hétkor indul a vonatom, ha 8 órában dolgoznék), anyukám még nem nyugdíjas, ő is hétre jár, a párom pedig külföldön dolgozik. Szóval csakis a pici miatt akartam ezt így, de ezt ugye nem lehet hangoztatni, mert "oldd meg valahogy", a mai világban már nincs olyan, hogy nem tudom megoldani, nem tudom a gyereket hova tenni. Pedig én nem tudom megoldani, ha meg megoldom, akkor a kicsi reggel 6-tól délután háromnegyed ötig a bölcsiben fog lenni. Azért neki is van lelke, ő is ember, tudom, hogy büntetés lenne neki.
2011. aug. 8. 01:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Rád nézve kellemetlen, de a munkáltatód jogosan járt el.

Akkor lenne köteles visszavenni, ha megszüntetnéd a fizetés nélküli szabadságodat (a GYESt)

De akkor sem lenne köteles 6 órában alkalmazni, mivel eredetileg 8 órásban voltál.

Itt olvashatsz róla: [link]

2011. aug. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már én is úgy gondolom, hogy feleslegesen erőlködöm, de akkor miért mondogatják folyton a tv-ben, hogy ilyen meg olyan kedvezményekkel segítik a kismamák munkába történő visszatérését.
2011. aug. 8. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!