Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan működik amikor közmunká...

Hogyan működik amikor közmunkára küldenek?

Figyelt kérdés
Mit kell tenni amikor közmunkára küldenek?Hogy keresnek meg?Hova megyek, és egyértelműen utca takarítást jelent?
2011. aug. 9. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Akkor küldenek közmunkára, ha te bejelentkezel aktív korúak ellátására. Ott meg elkérik a címedet. Na, azon a címen fognak keresni. Oda kell menni, ahova küldenek. Nem kötelező elvállalni, meg akkor sincs semmi, ha nem mész el, de viszont onnantól kezdve nem is adnak semmi pénzt :P

Bármi felajánlott munkát el kell fogadni, most már nem válogathatsz, de viszont nem jelent egyértelműen utcatakarítást.

Mikor én voltam ilyen helyzetben, az akkori szabályok szerint én még csak a végzettségemnek megfelelő vagy egyel alacsonyabb munkát voltam köteles elvállalni, és egy tök jó kis adminisztratív melót kaptam végül bruttó 115ért 3 hónapra. Hja, azóta szigorodtak a feltételek, de biztos vannak manapság is ilyen munkakörök. Ha mondjuk diplomás vagy (és ezt ők is tudják), és van ilyen munkakör, akkor biztos van rá esélyed, hogy ilyenre küldenek ki.

2011. aug. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha kapsz BPJ-t azaz bérpótlót, akkor küldhetnek közmunkára. Nálunk vidéken szinte lehetetlen állást találni, annyira nagy a munkanélküliség. Én már bármit elvállaltam volna, akár utcaseprést is, csak dolgozhassak már végre. Nem utcaseprőnek küldtek ki végül, hanem az önkormányzathoz egy irodában segítettem. De sajnos már csak 4 órás munkák vannak, ami csak max 4 hónapra szól. Fizu marha kevés 38 ezret kaptam kézhez, de a takarítónő pl csak 32 ezret kapott, úgyan úgy dolgozott mint én.

Remélem tudtam segíteni.

2011. aug. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)De lenne még egy kérdésem.Kikaptam a papírt, hogy segédmunkásnak alkalmazna az itteni takarító szolgálat, de most kaptam egy munkát megbízási szerződéssel ami szeptembertől lenne okt 31 ig.És többet fizetne, jóval többet.Első kérdésem, ha bemegyek szólok, hogy ez a munka lenne, akkor elfogadják a sepregetés helyett???A második, megbízási szerződéssel lenne, ez kiváltja a ledolgozandó 30 napot.Szóval jó ez a szerződés típus, hiszen ez is olyan minbt az alkalmi muka.Köszönöm segítségeteket!
2011. aug. 11. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!