Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én fizessek be, hogy dolgozhas...

Én fizessek be, hogy dolgozhassam? Ez legális? Írjatok mi a véleményetek.

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Ma felhívtam egy hosstes állást, bizakodva, hogy jó lesz, és végre lesz valamilyen munkám. , hozzá teszem pályakezdő vagyok, júniusban végeztem mint logisztikai ügyintéző, a szakmában elhelyezkedni egyenlőre nem tudok, elég nagy gond az is hogy nem tudok jól angolul:S Na folytatom. Felhívtam a hosstes állást, egyéb ital, parfüm stb. promóciókon lehetne részt venni,4,6,8 órában én döntöm el, szóval kötetlen,850ft/óra. Már csak egy az érdekes. A nő, akivel beszéltem teloban ilyet mond : szerződéskötéskor viszont 5ezer forintot be kell fizetni. Kár, hogy nem kérdeztem meg, hogy mire föl kell nekem fizetni.


2011. aug. 11. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez átvágás! Egyetlen munkahelyen - mármint legális, normális munkahelyen - sem kérnek pénzt azért, hogy ott dolgozhass. Szóval, ha a jövőben bárhol, bármilyen címen pénzt kérnek tőled egy állás megszerzéséért, akkor azt villámsebesen hagyd ott és egy fillért se fizess!
2011. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy belevágj ebbe,ez egy munkaerő-közvetítő cég(nem keverendő a kölcsönzővel) ha befizeted a pénzt,lesz egy szerződésed amiben levannak írva munkahelyek vagy adnak neked címeket ahová érdemes elmenned ahol próbálkozni lehet,de ha nem vesznek föl,akkor sem kapod már vissza a pénzed,az hogy nem vettek fel stb meg nem érdekli őket.Ők csak közvetítenek,de senki nem garantálja hogy lesz is állásod.
2011. aug. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen-igen sejtettem, hogy kamu, nem is szerettem volna belevágni. De ááá ez akkora pofátlanság, zepter cég is egy nagy semmi pff kész!!!!!!! És ezeknek nem járnak utána? valahogy felkéne őket dobni, bár őszintén szólva nem mennék bele:D annyit nem ér. Miért ilyen rohadt nehéz melót találni, pedig nagyon szeretnék már dolgozni. Mind1 mekibe is megyek majd, oda csak felvesznek már XD több mint 2 hónapja keresgélek melókat, neten, és kérdezösködök is. elküldtem sok helyre email címen az önéletrajzomat, be adtam pár helyre személyesen is, de ááá kivagyok.
2011. aug. 11. 19:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Mihez értessz? Hol laksz?
2011. aug. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szigetszentmártoni vagyok ( pest megyében ), hogy mihez értek ??? figyelj eddig nem sokat dolgoztam, 2 éven át nyáron hétvégenként strandon büfében csináltam a hambikat stb. aztán tavaly gyakorlaton voltam 3 hétig a baumaxban. Ennyi. Szívesne lennék mondjuk ruházati eladó, vagy a szakmámban dolgoznék szívesen. szal valamilyen logisztikai meló is jó lenne.
2011. aug. 11. 20:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Én már több mint 1 éve keresek munkát,de mivel pályakezdő vagyok sehol nem akarnak alkalmazni. Pedig elég sok dologhoz értek.:S Sajnos ez van az egész országban.:(
2011. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóknak igaza van - átvágás, nagyon etikátlan. Feljelenteni nem érdemes őket, úgysem tesznek semmit ez ügyben. Csak olyan hosztessz ügynökséghez menj, ahol nincs regdíj - ha adnak munkát, onnan szednek le százalékot.


A hosztesszel egyébként vigyázni, az is előfordul, hogy burkoltan prosti közvetítés.


Ez Magyarország, óriási a munkanélküliség, engem két gyerekkel nem vesznek fel sehova - szomorú, hogy fiatal, gyerektelen lányok - fiúk is így járnak.:(

2011. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Figy, más emberek évek óta munkát keresnek, úgyhogy a két hónapod ahhoz képest smafu.
2011. aug. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elég szomorú eza helyzet mindeni számára :( De tényleg mi a szarért nem lehet pályakezdőket alkalmazni, betanítanak és ennyi, még friss az agyunk könnyen tanulunk is ennyi. Szánalmas minden itthon nagy szar ez az ország, jól tönkre baszták.

Igen... de már nekem ez több mint 2 hónap is sok, apám basztatt de mostmár próbálja felfogni hogy nem az én hibám ez, elég szar h piszkál leugat..., de ezvan nem az ő korában élünk. Én mindent megprobálok.

2011. aug. 13. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!