Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénzt kell kapnom?...

Mennyi pénzt kell kapnom? Kell-e egyáltalán!

Figyelt kérdés

Jelenleg Gyeden vagyok. Ha felmondok, azaz nem várom meg a 3 évet, hanem előbb munkát kapok máshol, mert itt nem várnak vissza, akkor a tp és a gyed alatti szabadság pénzre jogosult vagyok? (A munkáltató nyílván nem küld el mert a gyerek 3 éves korái nem is teheti, de a gyed után nem is kíván alkalmazni, hanem azt mondja hogy maradjak itthon a gyes végéig és utána majd elküld.) Ezért keresek más munka lehetőséget, de nem tudom a szabi pénz jár-e ha én mondok fel, és ha jár akkor mennyit kaphatok? Úgy értem a bruttó bérem kb hány százalékát? A 2 év után 46 nap szabim van.

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!


2011. aug. 12. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
minek mondasz fel? azért, mert másik munkaviszonyod van, még nem kell felmondani
2011. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Na tessék! Látod ennyi fogalmam van a mai munkaügyi helyzetről! Tehát akár 2 teljes munkaidős munkahelyem is lehet? Ez hogy van? Mit kell tennem? Vagy mit nem kell tennem ilyen esetben?

2011. aug. 12. 15:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyes mellett nem lehet teljes munkaidőd sehol (egy helyen sem)

Viszont részmunkaidőset nyugodtan vállalhatsz máshol (is), maximum heti 30 órában (vagy ha otthon végezhető munka, akkor korlátozás nélkül)

Tehát, ha most van egy munkahelyed, ők nem vesznek vissza dolgozni a gyerek 3 éves koráig, de te találtál egy másik munkahelyet, akkor itt nem kell felmondanod, a másik munkáltató pedig alkalmazhat (max. heti 30 órában)

2011. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenki keveri itt a szezont a fazonnal.

A kérdező nem GYES-ről írt! Hanem GYED-ről.

Gyes mellett lehet dolgozni heti 30 órában, de gyed mellett egyáltalán nem lehet semmilyen keresőtevékenységet folytatni.

Ha máshol akarsz dolgozni, akkor le kell mondani a gyed-et, és akkor létesíthetsz máshol munkaviszonyt.

A szabadságos kérdésre nem tudom a választ.

2011. aug. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
senki nem kever semmit, a kérdező a gyed után akar dolgozni...amúgy igen jogosult a gyed és tp alatti szabadság megváltására, ha felmond
2011. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!

Igen az utolsó érti jól!

Ha a gyed lejár utána szeretnék dolgozni. És nem érdekel a gyes! Ha teljes munkaidős állást találok, akkor elfogadom!!!! (Nem is tehetnék másként a mai helyzetben!)

A kérdés csak annyi, hogy a gyed és táppénz ideje alatt felhalmozódott szabadság után járó pénzt meg kell-e kapnom, ha felmondok? Vagy nem jár? Ha meg kell kapnom akkor egyösszegben kell-e fizetnie a munkáltatónak, vagy szabhat-e olyan feltételt, ami gátolhat az új munka megkezdésében? A gyedet egyből visszamondom, ha munkát kapok! Ez nem kérdés számomra, ezeket az alvető dolgokat tudom.

Illetve most néztem utána, ha a cég ahol dolgoztam nem szünt meg azóta hogy tp-en és gyeden voltam akkor a munkáltató nem mondhatja hogy nem vesz vissza maradjak otthon gyesen. Ez tényleg így van? Mondhatja hogy ne járjak be de köteles a munkabéremet az inflációnak megfelelő emelésekkel együtt kifizetni. Ez is igaz lenne?

Valaki ismeri konkrétan a jogszabályt?

2011. aug. 13. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!