Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Bíróság miért csinálja ezt...

A Bíróság miért csinálja ezt a módszert?

Figyelt kérdés
Nemrég felvettek egy Budapesti bírósághoz, ahol úgy volt beharangozva, hogy családias a hangulat és hagynak időt a betanuláshoz. Örültem, hogy végre lett egy bejelentett munkám 3 év után. Azt mondták, hogy egy bíróhoz fognak tenni leírónak. Az elején nem így lett, helyette borítékok címezésével kellett foglalatoskodnom 2 hétig, mert utána tettek egy olyan bíróhoz, akinek az előző leírója 1 hónapos anyagot (AKTATENGER) hagyott hátra, mert lebetegedett (itt csodálkoztam, hogy egy kezdőre miért tesznek ilyen súlyt), csináltam is ahogy az erőmből kifért, de sajnos aki betanított egy rosszindulatú spiné volt és minden egyes hibámat jelentette a jóbarátnője csoportvezető felé, aki még nála is rosszabb indulatú volt. Eltelt másfél hét, lehív a főnök lehord, hogy milyen gyenge a teljesítményem, pedig 1 hónapja vagyok itt (2 hét borítékcímzés). Ezután áthelyeztek az Irodára, ahol aktákat kell pakolgatni és kihordani az épületben. Sajnos a munkaszerződést nem hosszabbítják meg, pedig jól dolgoztam és a kollégáimnak is jók a véleményei. MEGTUDTAM, hogy sok embert rugnak ki 3 hónap után. Kérdezem én ennek mi ÉRTELME van?
2011. aug. 13. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
A munkanélküliek felvétele után járó támogatást így megkapják minden három hónapban.
2011. aug. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%
azért csinálják ezt,mert nincs ismeretséged (protekciód,hátszeled) a bíróságon.majd jön valaki akinek van és azt békén hagyják.
2011. aug. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%

Szia, én bíróságon dolgozom és én is leíróként kezdtem. Az az igazság, hogy külsősnek hívják azokat, akiknek nincs semmilyen bírósági tapasztalata és igen ritkán vesznek már fel ilyen embert, mert igazából nincs rá se idő, se ember, aki ezt felelősségteljesen betanítsa. Sok idő és tanulás kell ahhoz, hogy hiba nélkül dolgozz, nem tudom, hogy például Neked nem szóltak-e, hogy majd le kell tenni a BÜSZ vizsgát? Mert például ha azt megtanulod, akkor lehet akármilyen rosszindulatú aki betanít, nagyon félrebeszélni nem tud, mert abban feketén-fehéren le van írva, hogy mit lehet és mit nem és hogyan.

Nagyon nagy a feszültség a bíróságokon is, mert ugye most akarnak mindent átvariálni, sok tapasztalt bíró készül nyugdíjba, a munka pedig egyre több, kevesebb az ember, a fizetések pedig a béka segge alatt vannak.

Bekerültél egy frusztrált, idegbeteg közegbe, ahol mindenki félti a saját állását és Neked jutott a hálátlan feladat, hogy a sok hátrányt feldolgozd. A leírónak sajnos a borítékcímkézést is el kell végezni, ha kell 1 hónapig is akár, hiszen az egy dolog, hogy a leírónak nagyon sokrétű a munkája, de nyilván mindenhol óriási elmaradások voltak. Nálunk is voltak "külsősök", akiket az irodavezető kicsinált, mert nem volt türelme kivárni az időt, mire beletanul az egészbe (általában jó fél év kell hozzá), de volt olyan is, aki bevált, mert nemcsak szorgalmas volt, de minimálisat és apróságokat hibázott, utánajárt a törvénynek hogy mit szabad és mit nem, volt, hogy jobban tudta a BÜSZ-t mint aki már ezer éve ott dolgozott. Az elején kell nagyon bizonyítani szerintem, ha látják, hogy szorgalmas vagy és eszed is van, akkor békén hagynak.

Ha picit a másik oldalról nézed a helyzetet, gondold el, hogy egy tapasztalt leíró mekkora terhet vesz le egy bíró válláról. Az, hogy hiba nélkül dolgozik és nem kell betűről betűre mindent átolvasni utána, nem kell javításra számtalanszor visszaküldeni, nagyon sok időt és energiát lehet spórolni, amikor meg el is van halmozva egy bíró aktákkal és egyik sürgősebb a másiknál, akkor aztán végképp nincs idő kezdőkkel bajlódni.

Valóban családias a hangulat sok bíróságon akkor, ha összejön egy tapasztalt, szorgalmas társaság, gördülékenyen megy minden, nincs elúszás soha, nincs pletyka és panaszáradat minden nap, de ez ritka sajnos.

2011. aug. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!