Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Frissdiplomás pályakezdők:...

Frissdiplomás pályakezdők: mennyi idő alatt találtatok (a szakmátoknak megfelelő) munkát?

Figyelt kérdés

Mit tanultatok, melyik suliba jártatok?

Ill. mennyit kerestek (kb)?


2011. aug. 15. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy ma már szakmai gyakorlat kell mindehova, így friss diplomásként majdnem lehetetlen elhelyezkedni az adott szakmában pályakezdőként. ( ez már csak azért is elgondolkodtató, mert mindenki volt egyszer pályakezdő ).

Emiatt nagyon sokan nem a végzettségüknek megfelelően helyezkednek el, mert egyedül ott kapnak esélyt.


Én másfél éve végeztem a jogi karon, de minden ügyvédi irodába feltétel az 1 éves jelölti gyakorlat. Ma már gyakorlat kell ahhoz is, hogy gyakorlatot tudjunk szerezni. Pályakezdő nem kell senkinek. Így el kellett mennem teljesen más pályára, ami köszönő viszonyban sincs a végzettségemmel.

De azt hiszem nem én vagyok az egyetlen, aki ebben a cipőben jár.

2011. aug. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én 2009-ben végeztem kommunikáció szakos bölcsészként és magyar nyelv és irodalom szakos tanárként. Eddig csak pár hónapos alkalmi munkáim voltak. Jelenleg pedig munkanélküli vagyok. Sok volt csoporttársam az államvizsga óta pályakezdő.
2011. aug. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Úgy látszik, hogy akkor én szerencsés vagyok, vagy nagyon jó szakmát választottam.... Februárban végezetem könnyűipari mérnökként, nyomda szakirányon, és azonnal találtam munkát, a csoporttársaim is mind nyomdában dolgoznak, akik ott akartak. A fizetés se rossz, (200 nettó mindennek együtt) és van feljebb lépési lehetőségem is. Szóval nagyon szerencsésnek érzem magam.


Kérdező, miért tetted fel a kérdést?

2011. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2007-ben végeztem (első körben, továbbtanultam, naivan, szart sem értem vele) állatokkal foglalkoznék.

Magyarországról egyetlen egy esetben kaptam választ a megpályázott állások esetében. A többi helyről erre nem is méltattak. Találkoztam olyan hirdetéssel, ahová ki volt írva, hogy csak férfiak jelentkezzenek. (ja, hogy diszkrimináció van?!)

Most már csak külföldben gondolkodom. (Meglepő módon onnan képesek válaszolni is, ha elküldöm az önéletrajzom.)

2012. márc. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!