Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Menjek egyetemre olasz-német...

Menjek egyetemre olasz-német nyelvvel, vagy inkább hagyjam az egészet és menjek szakácsnak? Melyik lesz jobb a jövendőbeli családomnak?

Figyelt kérdés
Nyelvekből nagyon jó vagyok, főzni is imádok, de nem tudom, hogy melyikre érdemes ráhajtani... Most fogok érettségizni, és egyre nehezebb bekerülni az egyetemekre.. Fogalmam sincs mit csináljak. A Jegyeim jók, egyedül fizikából vagyok hármas, matekból meg négyes, a többi ötös.
2011. aug. 27. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Együtt a kettő. Iratkozz be nyelvszakra és amíg nem vagy 23 éves ingyen elvégezhetsz egy szakács OKJ-t. Kapásból több lábon állsz majd, bár az elején kicsit húzós lesz.
2011. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy az egyetemet vàlasszad, ne a csalàdodnak akarjàl megfelelni, hanem te mire vàgysz. Egész nap izzadni akarsz szakàcsként a konyhàban?Ha megteheted anyagilag és a tehetséged is meg van hozzà, ne tétovàzz!!
2011. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát a helyzet az, hogy egyszerűen imádom a nyelveket, a németet midnig is utáltam, de mikor elkezdtem tanulni, annyira élveztem, hogy tudok még egy idegen nyelvet!

Még spanyolt és angolt szeretnék majd, tényleg élvezem.

Viszont főzni, sütni is imádok, új recepteket próbálgatni, kísérletezgetni...

Lehet, hogy kicsit húzós lenne egyszerre a kettőt csinálni, nem? :S

(esetleg előbb elvégzek egy OKJ-s izét, és utána egyetem? Nem tudok dönteni :S

2011. aug. 27. 11:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Nézd a fõzési tudomànyodat mindig alkalmazhatod, de a legjobb fiatal korban elsajàtitani a nyelveket és az egyetemet, ne tedd menjél egyetemre.

Egyébként a német nyelvet én sem szerettem,amikor belekóstoltam utàna nagyon tetszett.

2011. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyetemet akkor válaszd, ha van olyan ami érdekel. Büfészakokat nem érdemes elvégezni. Szívem szerint azt mondanám, hogy csináld azt amit szeretsz, de ez már ritka a mai világba.
2011. aug. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én azt javaslom, hogy először menj okj-s tanfolyamra szakácsnak. 1 max 2 év az egész és utána, ha elvégzed még mindig nem késő egyetemre jelentkezni. ha esti okj-ra mész mellette tudsz dolgozni és gyűjteni valamennyi pénzt az egyetemi évekre. én is először okj-s tanfolyamot végeztem és utána a fősulit és nem késtem el sehonnan. sőt én most fősuli után elvégzek még egy okj-s tanfolyamot (eddig rendezvény szervezés és művelődés szervezést végeztem és most megyek cukrásznak)
2011. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nyelvszakokra jártam, egy dolgot mindenképp jó, ha tudsz: nyelvszakon nem a nyelvet tanulod elsősorban (persze nyilván rengeteget bővül a szókincsed), hanem az adott nyelven tanulsz nyelvészetet, az adott nép irodalmát, történelmét. Valójában erre a diplomára csak akkor van szükséged, ha tanítani is akarod a nyelvet, minden más célra bőven elég, ha leteszel egy felsőfokú nyelvvizsgát. A helyedben inkább szakács lennék, de nem OKJ képzésre mennék, hanem a BGF-re vendéglátós szakra. Egy OKJ-s tanfolyammal csak csicska lehetsz valami vidéki konyhán, ha séf akarsz lenni, vagy nevesebb étterembe, szállodába szeretnél bejutni, ahhoz diplomás szakácsnak kell lenni.
2011. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak azt hallottam, hogy ott sok-sok olyat kell tanulni, ami ngayon nem is oda tartozik, és unalmas és stb....
2011. aug. 27. 13:21
 9/11 anonim válasza:
hát nehéz kérdés. az egyetemi diplomával több lehetőséged van. a nyelvekkel több lehetőséged van (pláne, ha aktívan használod is). de ha van szakács kapcsolatod, akkor menj annak. amúgy meg folyamatosan küldik el a szállodák a személyzetet, köztük a szakácsokat is. nyelvekkel legalább IT vállalatnál is el lehet helyezkedni, ami nem mindenkinek az álma, de legalább normális fizetést adnak.
2011. aug. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor azt hiszem, megyek egyetemre, és ha belefér elvégzek külön egy szakácsos valamit... Ha belefér..
2011. aug. 28. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!