Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a havi alapbérem bruttó...

Ha a havi alapbérem bruttó 200. 000 Ft, akkor mennyi lesz a nettó fizetésem? Függ attól, hogy hány napot dolgozok, és mikor?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el dolgozni egy cégnél, havi 200.000 Ft a bruttó alapbérem. Ebben a hónapban 23 napot dolgozom, ami ugye 184 óra. 6 órát délelőtt dolgozom, 2 órát délután (+20% pótlékkal). A pótlékot miből számolják ki? Az alapbért elosztják az aktuális órákkal, vagy átlagosan számolnak? Lesz, amikor csak 20 napot dolgozom, akkor kevesebbet fogok kapni?

Szerintetek jól számoltam?


bruttó 200.000 nettója 133.480


ezt elosztottam 184-gyel, annyi a havi órabérem (725)

Tehát 725 X 6(óra) X 23(nap = 100.050 Ft

plusz 725 X 1,2 (pótlék) X 2(óra) X 23(nap) = 40.020


Akkor ebben a hónapban 140.070 Ft-ot fogok kapni?


Köszi!


2011. aug. 27. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Műszakban dolgozol vagy fixen 8-4ig? Mert akkor nincs délutános pótlék. Ha az alapbér a 200 000, akkor azt kapod akkor is ha egy hónapban 21 vagy 23 napot dolgozol. Ha órabéres lennél akkor változna az alapod havonta. Tehát ebben a hónapban megkapod br. 200 000-et. A nettója ennek 133.480 Ft.
2011. aug. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyi bérkalkulátor van...

Például: [link]

2011. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Műszakban dolgozom, csak ebben a hónapban végig 8-4ig dolgozom. De így is jár a 2óra délutáni pótlék is tutira, mert mondták. Csak azt nem tudom, hogy a pótlékot mi alapján számolják!

Másodiknak: tisztában vagyok vele, hogy mennyi a nettója a bruttómnak, csak azt nem tudtam, hogy számít-e hány napot dolgozom, plusz miből számolják a bérem. Mielőtt válaszolsz, jobb elolvasni a kérdést!

2011. aug. 27. 16:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden pótlékot ráraksz az alapbéredre, a végeredményt meg bepötyögöd egy kalkulátorba. Ha nem nagyon bonyolult a juttatási rendszer, akkor ennyi. Viszont könnyen lehet, hogy nem annyit fognak utalni, mert az esetleges adókedvezményekt meg kell igényelni. De aggodalomra nincs ok, adóbevalláskor visszaigényelheted, ami visszajár.
2011. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!