Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ajánlásba mit szoktak írni?...

Ajánlásba mit szoktak írni? Ez nem "sok"?

Figyelt kérdés

Két állásinterjús kör között vagyok éppen, biztos, ami biztos, volt ügyfelektől bekértem ajánlásokat. Lassan érkeznek, még csak egyet kaptam meg. Nagyon lelkesen és talán kicsit túlzóan is "magasztalnak" benne, szinte szuperhősnek írnak le. Most azért kaptam meg e-mailen, mert egy család több tagja is az ügyfelem volt, de az apa csak az anyanyelvén beszél, a fia tolmácsolt angolul közöttünk és ő fordította le angolra az apja által írt ajánlást (aki a fia nevében is megírta).


A fiú átküldte nekem, hogy ha nyelvi, stilisztikai hiba van, akkor szóljak és javítja.


Most gondban vagyok, hogy finomítsak-e a megfogalmazáson, vagy belefér az ilyen magas szintű "fényezés" egy ajánlásba?


(személyi asszisztensi álláshoz kellhet, ha esetleg rákérdeznek az ajánlásokra, akkor rögtön át tudom küldeni és vissza tudnak ellenőrizni)


2011. aug. 31. 07:40
 1/2 A kérdező kommentje:

Illetve még az lenne a kérdésem, hogy egy másik volt ügyfelem más cégnél, de ugyanabban az épületben dolgozik, mint ahová pályáztam. Ha kérnek ajánlásokat, lehet olyan csinálni, hogy az írásos ajánlások mellet odaadom a telefonszámát, hogy tessék felhívni és megkérdezni, de akár személyesen is, mert itt dolgozik a másik épületszárnyban?

Vagy tőle is inkább írásban kellene kérnem?

2011. aug. 31. 07:55
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudjuk, hogy mennyire "fényeztek", ezért Neked kell eldönteni, hogy túlzó-e vagy azért megállja a helyét a leírtak. Ha úgy gondolod, átestek a ló túlsó oldalára, akkor "mattosítsd" egy kicsit a dolgokat, de Te se vidd túlzásba! :)

A másik gondodra én inkább írásos ajánlást kérnék, nem terhelném a leendő munkáltatóm plusz tennivalóval, telefonálgatással. Olvasni meg ugyis tudnak.

2011. aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!