Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak ennyi táppénzt kaptam?

Miért csak ennyi táppénzt kaptam?

Figyelt kérdés

Augusztus 1, 2, 3. napján dolgoztam, amikor is kiderült, hogy babát várok. Aztán 4,5. napján szabi, hétvége, majd 8.-án szabi és 9-től vagyok táppénzen. Veszélyeztetett terhes vagyok.

Ma kaptam meg a táppénzem: 35.657.- Ft

A bruttó bérem 96.120.- Ft.

Ebből nettó 74.000.- Ft-ot kaptam kézhez.

Akárhogy töröm a fejem nem értem miért ennyi. Akárhogy nézem ez csak az 50%-a és nem 60%. Meg amúgy is nem számolhatják teljes hónapra a táppénzt, mivel egy hetet és egy napot dolgoztam és szabin voltam. Akkor hogy is van ez?


2011. szept. 2. 10:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A következő kérdésekre válaszoljál, akkor tudok segíteni:


*van-e két év folyamatos (30 napnál nem hosszabb megszakítással) a munkaviszonyod?

*tavaly milyen jövedelmed volt?

*biztos, hogy az orvos augusztus 31-ig kiadta a tp-es papírodat és azt le is adtad?



Már előjáróban írom, hogy veszélyeztetett terhesség esetén rögtön tp-t kell számfejteni. Ilyenkor nem jár a betegszabadság. Tehát ha nincs meg a két év folyamatos munkaviszonyod, akkor igen, csak 50% jár egy napra.

2011. szept. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
igen, ha nem dolgozol 2 éve, akkor csak 50 % tp jár, és a tavalyi év átlagából számolják, nem az ideiből!
2011. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!