Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Népegészségügyi ellenőr ennek...

Népegészségügyi ellenőr ennek is elmehet? (légyszivalaki )

Figyelt kérdés
Ellenőr leszek. Az a kérdésem, hogy egy népegészségügyis ellenőrizheti a boltokban lévő ételeket? engem az érdekelne igazából, hogy felhívjam az eladók figyelmét az esetlegesen lejárt, egészségtelen áruikra (mielőtt még kiakadna valaki, én normális ellenőr akarok lenni, nem mindenáron büntetni, nem vagyok én senkinek az ellensége:)) Na szóval ilyen ellenőrnek is elmehetnék, vagy az már a minőségellenőrök feladata. ha igen, azt hol kell elvégezni? hogyan? meg hallottam olyanról is, hogy ezt a szakmát már az állategészségügy vette át.
2011. szept. 2. 19:27
 1/1 anonim válasza:
Jól hallottad, a legtöbb hatáskör, ahogy ez is, már rég átkerült az állategészségügyhöz. Mi ÁNTSZ gyakorlatok során voltunk 1-2 élelmiszerboltban, és lejárt terméket még véletlenül sem ellenőrizhetsz, mindössze ilyesmiket: kémiai biztonság (megfelelő takarítószerek vannak-e, megfelelően tárolják-e stb.); dohányzás (van-e kijelölt dohányzóhely, vagy füstmentes-e a hely, ha igen, az megfelelően van-e jelezve stb., de ez ugye az új törvény értelmében már nem aktuális); hulladék (hol, milyen rendszerességgel, ki szállítja el stb.) Elég lehangoló, tudom...
2012. jan. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!