Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországba költözünk....

Németországba költözünk. Ápoló és bolti eladó végzettségem van, mindkettő OKJ-s. Milyenek az elhelyezkedési esélyeim?

Figyelt kérdés

Párom Münchenben kapott állást. Eldöntöttük, hogy megyünk.


Ápoló és eladó OKJ-s végzettségem van, eladóként egy évet dolgoztam, ápolóként nincs szakmai tapasztalatom, csak a kötelező szakmai gyakorlatot töltöttem le.


Van esélyem így munkát találni? Eladói állások után már néztem, de mindenütt, ahol voltam heti 20 órára keresnek alkalmazottat. :(


Most megint kimegyünk egy hétre, mert páromnak hivatalos elintézni valói vannak. Érdemes ápolónőként állást keresnem, vagy gyakorlat nélkül esélytelen?


Októberre költözünk, szeretnék úgy menni, hogy legyen helyem.


Van valakinek tapasztalata Németországi elhelyezkedésben az adott szakmák egyikében?


2011. szept. 5. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt is mindenhol a tapasztalat számít, így szerintem nem sok esélyed van. De nem értem, mi a baj a heti 20 órával? Én örülnék, ha legalább olyat találnék.

Elvállalod a 20 órát, közben meg tudsz keresni mást.

Az Arbeitsamt honlapján is van egy csomó ajánlat.

Egyébként valószínűleg csak akkor fogsz munkát kapni, ha már lesz bejelentett lakcímed.

2011. szept. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Párom is kapott munkát kinti cím nélkül, de persze én ebbe a problémába is beleütköztem, de most nem is ez a kérdés.


Igazad van, a heti 20 óra mellett legalább lesz időm másikat keresni, kezdetnek nem rossz. Párom is ezt mondta, én vagyok csak megakadva ezen.

Egyfolytában azon parázok, nem lesz-e kevés a pénz.

2011. szept. 5. 15:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy kevés lenne, mi hárman élünk egy fizetésből, bár persze jobb lenne, ha én is tudnék dolgozni. Úgyhogy ezen ne parázz, vállald csak el, aztán keresel mást, legalább már tapasztalatod is lesz, amit beleírhatsz az önéletrajzodba.
2011. szept. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Németországban élsz Te is? ha igen, merre?


Egyébként több eladói állást megnéztem személyesen múltkor. Csak úgy találomra, ahol láttam kiírva bementem és érdeklődtem, mégis tudjam, hogyan mennek a dolgok, mire számíthatok.


Két helyre azonnal felvettek volna. Ismerőseim szerint ez marha nagy mákolás, de én ugye nem ismerem a kinti viszonyokat, nekem természetesnek tűnt.


Csak az lepett meg, hogy kellettem eladónak annak ellenére, hogy bár folyékonyan beszélek németül, de azért nem hibátlanul...


Kint vannak gyári munkák? Mert itthon ugye, ha semmi nem jön össze, az ember elmegy egy gyárba betanított munkásnak és kész.

Kint is "népszerű" ez a lehetőség? Gyakran keresnek betanított dolgozót?

2011. szept. 6. 11:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem ismerem München környékét, mi Ludwigshafenben élünk (Stuttgart és Frankfurt között), de tényleg mázlid van, ha azonnal felvesznek. Én a héten 4-5 helyre adtam be az önéletrajzomat, még csak vissza sem jeleztek sehonnan.

Gyári munka, hát, nem tudom. Itt van az ország egyik legnagyobb gyára (BASF), de oda leginkább kihalásos alapon lehet bejutni. Nagyon sok cég csinál Ausbildungot, oda is pályázni kell, ha felvesznek, és 2-3 év alatt elvégzed, nagy eséllyel alkalmaz a cég, tehát külsősre nem igazán van szükség. Ez a nagyobb cégekre vonatkozik.

Az, hogy nem beszélsz hibátlanul németül, senkit nem érdekel, nagyon sok német sem beszél jól.

Tehát, ha találsz valamit, szerintem fogadd el, aztán még mindig van lehetőséged tovább keresgélni.

2011. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


Nem leszek akkor ezek szerint ott sem elveszett ember, csak hát azért félek a költözéstől egy kicsit, nagyon új lesz nekem ott.

2011. szept. 6. 15:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Szívesen, és ne izgulj, a németek nagyon barátságosak, mi 1 hét után már szereztünk barátokat, pedig akkor még a némettel is hadilábon álltunk.

(a barátok meg segítenek jó munkahelyet találni)

2011. szept. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!