Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért sokkal magasabbak a...

Miért sokkal magasabbak a fizetések Pesten?

Figyelt kérdés
Árulja már el valaki légyszíves, hogy vidéki nagyvárosban miért fizetnek akár 100 000 Forinttal kevesebbet is ugyanazért a munkakörért csak mert nem Pesten van?
2011. szept. 6. 09:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy pesti egyszer felvilágosított: Pesten tömegközlekedéssel lehet csak közlekedni,nekik igényük van a sportra,strandra,uszodára,koncertekre,színházakra,a vidékieknek pedig nincs. Ezért Pesten drágább az élet,mint vidéken.
2011. szept. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
akkor én vidéki vagyok pesti igényekkel xD
2011. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a valaki jó nagy bunkó lehetett!! Üzenem neki, hogy megyeszékhelyen élek és nekem is ugyanúgy van igényem ezekre...
2011. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%
Fogjátok már fel! Magyarország nem nagy ország és kell az országnak egy kiemelt, stratégiailag fontos város, és nyílván annak a fővárosnak kell lenni, mivel közel 2 millió ember otthona. A fizetés pedig azért magasabb, mert magasabbak a megélhetési költségek. Budapest mindig is prioritást élvez, mivel Magyarországon nincsen több milliós város, így a fővároson kívül máshova nem érdemes nagy pénzeket költeni, mert nem lenne kihasználva.
2011. szept. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az utolsó válaszadó is pesti...
2011. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodjatok csak egy keveset! Egy vidéki ismerősöm kérdezte, hogy miért csak Pesten van IMAX 3D mozi? Hogy miért?

Mert itt éri meg üzemeltetni, ahol nagyon sok az ember!


Ha mondjuk egy 70-80.000-es városban lenne, akkor egész egyszerűen veszteséget termelni, mert nem lenne annyi néző, hogy megérje!


A legnagyobb koncertek miért itt vannak? A sok külföldi zenész, énekes itt száll le a repülőgépről, itt a nemzetközi reptér, és szintén itt éri meg kifizetni több száz milliót az énekesnek, mert itt nem 5000 ember nézi a műsorát, hanem mosnjuk 25-30.000 ezer ember.

2011. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én vidékről költöztem Budapestre, és azt kell, hogy mondjam, hogy a megélhetés egyáltalán nem drágább. A tesco-ban itt is ugyanannyiba kerül minden, mint máshol.

Egyedül a BKV bérlet a drágább, mint a vidéki tömegközlekedési bérletek.

Amire több pénz elmehet, hogy több lehetőség van a kikapcsolódásra, sportra, koncertekre. Aki rendszeresen látogatja ezeket, nyilván többet költ.

2011. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Engem nem az érdekel, hogy mi van ott és mi nincs. Hidd el, nem csak Pesten van érdekes és jó szórakozási lehetőség! A megyeszékhelyen is kikapcsolódhat, aki akar. Ha meg van valami Pesten, hát felutazok rá, de nem erről van szó. Az üzemanyag? ugyanannyi. Az élelem, háztartási cuccok? a multiknál ugyanannyi, mindenki bevásárlóközpontokban vásárol. Lehet, hogy a tömegközlekedés drágább, de nem is 15 percenként járnak a buszok, mint itt. Engem az zavar, hogy ugyanaz a munkakör, ugyanaz a feladatkör és a munkáltató típusa is, mégis ti miért kerestek sokkal többet? Felköltözni nem akarok, szeretek itt élni, csak ez bánt nagyon.
2011. szept. 6. 10:58
 9/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a válaszom az utolsó előttinek ment.
2011. szept. 6. 10:59
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan azért, mert Budapesten van, semmi különös indoka nincs, hogy miért fizetnek többet. Saját tapasztalat.

Ha nem akarsz felköltözni, akkor még mindig lehetsz ingázó, merre laksz? Napi 200 km oda-vissza simán vállalható.

2011. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!