Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az "átvilágítás" mit takar,...

Az "átvilágítás" mit takar, ha állás betöltése előtt feltétel?

Figyelt kérdés

Adminisztratív munkakör lenne, (tehát nem kell semmilyen veszélyes géppel, anyaggal, helyzettel, emberélettel dolgozni), de a cég valószínűleg a magas szintű biztonsági előírásai miatt új dolgozókat "átvilágít".


Nem akartam faggatózni, hogy ez pontosan mit takar, de esetleg valaki tudja, hogy ilyen esetben mit néznek?


2011. szept. 6. 17:52
 1/3 anonim válasza:
Ez attól függ milyen jellegű munkahelyre kerülsz. Ha pl egy állami/hatósági szervnél helyezkedsz el, átvilágíthatják a múltadat pár évre visszamenőleg (büntetett előélet, szülök stb). Magáncégnél is előfordulhat hasonló kaliberű átvilágítás. Bár nem igazán tudom, egy adminisztratív munkakörben ez miért olyan fontos, lehet csak előírás. Ha nincs rejtegetni valód, nincs mitől félned:)
2011. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Így már értem. A cég profilja miatt indokolt lehet. A legnagyobb vétségem egy közlekedési megrovás volt (nekicsaptam az ajtómat egy másik kocsinak) a rendőrségtől.

Szüleimnél, családtagoknál is közlekedési jellegű dolgok voltak (gyorshajtás, lejárt papírok), de gondolom ezek nem számítanak.

2011. szept. 8. 08:48
 3/3 anonim válasza:
Ez kissebb szabálysértés. Ezt nagy ivben leszarják
2012. jan. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!