Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy éve nem találok rendes,...

Egy éve nem találok rendes, nekem való munkát. Hol keressek még?

Figyelt kérdés

Bölcsész végzettséggel (könyvtáros, történész, néprajzos), 2 nyelvtudással, 8 év gyakorlattal, jogosítvánnyal etc... már egy éve keresek rendes munkát.


Ezalatt az egy év alatt három helyen is dolgoztam, de ezek mind csak időszakos, átmeneti (ez is jobb, mint a semmi) szerű munkák voltak, úgy mint telefonos értékesítő, biztosítási ügynök, ingatlanközvetítő.


Naponta nézem a netes állásportálokat, a helyi újságot, elküldtem már minden potenciális munkáltatónak a bemutatkozásom (van, akinek már többször is). De semmi eredmény.

Még mit tudok csinálni?


Feladtam hirdetéseket én is, de ezekre is csak a jól lejáratott Zepter/Herbalife/AVON/Generali/ING és társainak a fejvadászai kerestek meg. Ők már lasszóval sem tudnak balekot fogni...


Azt mondják, hogy aki keres munkát, az talál is. Hol keressek, hogy találjak?


2011. szept. 8. 05:56
1 2
 1/13 anonim válasza:
Próbáld internetes oldalakon, vagy külföldi állásokkal. Magyarországon már nincs jövője egy fiatalnak sem.
2011. szept. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Internetes oldalakat folyton nézem. Külföldre nem tudok menni, mert van egy kisgyerekem (őt nem hagyhatom itthon, kirángatni a semmibe, meg nem merem...). Ha még gyermekvállalás előtt állnék, akkor "bizisten" már nem lennék ebben az országban.


[link]


Most is egy ilyen oldalt ajánlottak csak. Már elegem van ezekből az átverésekből. Mindig átolvasom őket (nehogy lemaradjak korlátoltságomban a lehetőségről), rászánok több órát, aztán a végén mindig ugyanaz derül ki: a semmit kell szépen becsomagolni és keresni egy balekot, akitől pénzt lehet érte kérni.


Olyan szívesen végeznék valamilyen hasznos munkát!!!

2011. szept. 8. 07:57
 3/13 anonim válasza:

Szia, én is pont igy vagyok. Én sem találtam még munkát, viszont mindenhol keresek.. hirdetek..stb.. szintén van egy gyerköc, de ha nem lenne én már kint lennék külföldön.. :)

minek a diploma a nyelvizsga, ha sehova ne vesznek fel.. ja és hozzátenném, hogy a gyerek meg kifejezetten hátrány! de ugye nem diszkriminálnak..

eljutottam oda, hogy hül.yének nézem azt aki továbbtanul(diploma) nincs állás.. segédmunkásnak meg kéne ember..stb.. de ugye az is gond, hogy nő vagyok, mivel igy szállítás stb nekem ugye megint csak nem jó.. tele a hocipőm. Kivagyok már idegileg, és mindenki csak azt hajtja majd találsz.. én büszke ember voltam, osztályelső stb.. ma ott tartok, hogy az egész egy nagy sz.ar.


28n

2011. szept. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nagyon-nagyon sokan vagyunk így sajnos...én azért a diplomámat még sosem éreztem tehernek, valahogy nekem mindig jól jött.

lassan én is úgy vagyok, hogy elindulok külföldre, aztán majd lesz valami. bár nekem nincs gyerekem, de én gyerekkel is mennék. a szüleimnek van még egy kis gyereke, ők is menni akarnak, a gyerek előbb megszokja, mint a felnőttek :)

2011. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

közigállás.hu

egy próbát megér, ha még nem ismered ezt az oldalt

2011. szept. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én azt nagyon megnézném hogy bölcsész végzettséggel melyik országban lehet elhelyezkedni!Miért lehetne?
2011. szept. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ténylegesn külföldi vezetésű cégeket ajánlom. Nemrég vettek fel személyi asszisztensi állára, pedig hasonló munkatapasztalatom volt, mint neked. Bár nem volt meg a két év elvárt tapasztalat, azt mondtam, hogy az ingatlanozás közben többszáz ember asszisztense voltam évekig - elfogadták.

A diploma is most lesz meg - rákérdeztek, mondtam, hogy államvizsga előtt vagyok, rendben volt.


A külföldi cégvezetést úgy értem, hogy a ténylegesen ott levő emberek magyarok-e. Nevében hiába külföldi a cég, ha az apparátusuk magyarokból áll.


Nagyon kellemesen meglepődtem, mert teljesen jogkövetően zajlott az interjú, nálam pl gyerekre rá se kérdeztek, pedig akár lehetne is.

Mindenki mosolygott, nem volt játszmázás, nyíltan kérdezgettek, de kényes témába nem kérdeztek bele.

Visszagondolva volt egy "mi a terve öt éven belül?", ez lehetett bújtatott "mizu a gyerekekkel" kérdés, de szakmai jellegű választ adtam, magánéletet nem hoztam szóba. Több ilyen kérdés nem is volt (jogosan, mert nem jogosultak megkérdezni).


A légkör nagyon más, rám az tett jó benyomást, amikor a leendő főnök megkérdezte, hogy mit tennék, ha látnám, hogy igazságtalanul vagy bunkón bánik az alkalmazottaival. Mondtam, hogy később, nyugodtabb pillanatban diszkréten jelezném, hogy szerintem helytelen volt. Mint kiderült, ez volt a jó válasz.

Engem ez fogott meg, hogy nem autokratikus vezetők vannak itt, hanem képesek belátni, hogy ők is tévedhetnek.


Javaslom, hogy ilyen munkakörben próbálkozz, később sok előrelépési lehetőség van. Nyelvtudás elvárás, de írtad, hogy van.


A fizetés is nagyon kedvező, szerintem megéri!

2011. szept. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is a kozigallas.hu-t akartam javasolni meg menjél és kilincseljél. Személyesen könyvtárakban, múzeumokban és kilincseljél.
2011. szept. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A közigállást is nézem mindig, de sajnos azok az állások is már azelőtt elkeltek, mielőtt kiírták volna őket...a tisztességes igazgatók megmondják, hogy ne áltassam magam, már választottak, csak ugye kötelező megjelentetni)


Nem bölcsész állást akarok én már...jó lenne egy sima pénztárosi, irodista, gépírónő, eladó akármicsoda is...csak az a lényeg, hogy ne humbuk ügynökösködés, vagy emberek telefonos, utcán leszólogatós zaklatása legyen...


Tíz évvel ezelőtt ez még úgy ment, hogy láttam kiírva az üzlet ablakába, hogy kisegítőt, eladót keresnek. Bementem és másnap már dolgoztam is (minden nyaramat végigdolgoztam így). Ma ilyen kiírásokat már nem is látok, ha meg mégis, akkor én vagyok az 1000. aki leadja az önéletrajzát aznap. Ráadásul ugyanaz az üzlet egy hónap múlva is kirakja az "eladót felveszek" táblát, újra leadom az önéletrajzom de továbbra sem kapok semmilyen visszajelzést.


Férfiként talán tényleg könnyebb. A nehéz fizikai munkákra és a szakipari munkásokra tényleg van igény. De amikor a Munkaügyi Központnál én a villanyszerelő tanfolyamra akartam jelentkezni, nem fogadták el a jelentkezésemet, mert az "férfi munka". Helyette beiratkozhattam volna irodavezetőire, meg angol alapfokra (miközben középfokú vizsgám is megvan)...

Áhhh...

2011. szept. 8. 09:09
 10/13 A kérdező kommentje:

8.57

De jó! :)

Örülök, hogy van ilyen tapasztalat is.

Győri vagyok, itt nagyon sok a szlovák-cseh-lengyel tulajdonú kis-közepes vállalkozás, de náluk feltétel a szláv nyelv ismerete és a szlovákiai magyarokkal nem versenyezhetünk e tekintetben.

Az Audi és társai pedig szinte csak mérnöki állásokat kínálnak. Legalábbis én eddig csak elutasításokat kaptam tőlük.

2011. szept. 8. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!