Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy, nemzetközi gazdaság...

Pénzügy, nemzetközi gazdaság és gazdálkodás vagy logisztika?

Figyelt kérdés

Végzős Bsc-s hallgató vagyok gazdálkodási- és menedzsment "büfé" szakon, a Corvinusra szeretnék menni Msc-re a fentebb írt szakok egyikére.

Ti mit tanácsoltok, melyiket válasszam?

Melyik milyen munkát takar egyáltalán (irodai, több terep, stb.)?

Milyen karrierlehetőségek vannak ezeken belül, milyen egyéb kompetenciát kívánnak?

Szívesen venném, ha esetleg írna logisztikus, pénzügyes is és olyan, aki elvégezte a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás Msc-t, s már aktív tapasztalatai vannak a munkaerőpiacon.

Üdv.


2011. szept. 10. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, az offért, de a gazdálkodás és menedzsment nem büfészak. az egy alap végzettség amit majd megszerzel, ezzel ugyan el tudsz helyezkedni, ha van szerencséd. De tény és való hogy ha elvégzed az msc-t akkor még nagyobb esélyed van jobb munkára. Közgazdászokra mindig szükség lesz. Meg gondolom a 3év alatt azért rendesen tanulnod kellett matekot, mikrot és egyéb tantárgyakat.
2011. szept. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Általánosan véleményem szerint egy sima gazdálkodási és menedzsment nem sokat ér, tehát specializálódni kell.

Az én esetemben ami megéri, az a logisztika (szállítás, nyelvek, talán változatosabb munka), pénzügy (irodai, de jól fizető munka) vagy a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás (nyelvek, amúgy meg sötét ló).

Különösebb ismeretségek nélkül viszont elég bizonytalan vagyok..

2011. szept. 10. 15:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügyre menj, nem fogod megbánni.
2011. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha megkérhetnélek, kifejtenéd egy kicsit bővebben az álláspontodat?

Előre is köszi!

2011. szept. 10. 19:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

húú én a pénzügyről és a logisztikáról tudok beszélni.


pénzügy: rengeteg anyag, nincs vége sose mert annyi anyagrész van, számolások, borzasztó képletek, unalmas elméleti rész, az unalom alatt nagyoooon unalmasat értem, borzasztó! elhelyezkedés nem lehetetlen, de pályakezdőként nem nagy az esély. Úgy kezdj h legalább van 3 év tapasztalatod:P ami ugye lehetetlen, de ez kell:D Egyszerűen ezen a pályán a pályakezdőket nem szeretik


Logisztika: mindenbe belekostoltok egy kicsit, fizika kémia biosz stb nyugi nem bonyolult a logisztikus mindenhez ért egy kicsit, ismeri a raktározást szállítmányozást, és az elhelyeskedés jóval könyebb. Ezzel aztán tényleg el lehet helyezkedni. Pályakezdőket is felvesznek ami fontos!!!!! fizetés lehet nagyon magas, legroszabb esetben pályakezdőként fogsz kevesebbet keresni, de a fizetések szinte kivétel nélkül jók. Ami hátrány: kell az idegen nyelv, általában német, németül kell tudnod legalább középf. nyelvizsga de legjobb ha kommunikációs szinten tudsz beszélni, mellé nem árt az angol se, de 3 év alatt ezt meg lehet szerezni ugyh én a logisztikát választanám

2011. szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Német, angol nem probléma, oroszt tanulok mellé, de mégis megpróbálom a pénzügyet, mert bár több kompetencia szükségeltetik hozzá, nagyobb pénzek vannak benne és több helyen lehet elhelyezkedni.
2011. szept. 16. 10:49
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

én mág évek óta csak a g.bérminimumot kapom, ismerőseim nagyrésze is. Az elhelyezkedés is nagyon nehéz. Én 1,5 évig voltam eladó mire találtam a pénzügyben állást. De így is rengeteg meló, nagy elvárás, fizetés viszont nagyon kevés. Pedig én is beszélek angolul németül is és én is az orosszal próbálkozom de az inkább még csak alapszint:D


Logisztikánál ilyen nincs már kezdőként sokkal többet lehet keresni, megbecsüli ha nyelvet beszélsz, lehet vele sokat is keresni, szóval sztem logisztika

2011. szept. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
már és nem mág
2011. szept. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
egyértelmű h logisztika:)
2011. szept. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

Nagyon sok idő eltelt a kérdés óta, azóta már régen végeztél bizonyára.


Mit választottál végül?

Hol, milyen állásban sikerült elhelyezkedni vele?


Anno nagyon mások voltak a viszonyok Magyarországon mint most, de ettől még érdekelne.



Többiek:

A nemzetközi gazdálkodást nem is nagyon vettétek figyelembe. Miért? Nem hasznos szak?


A pénzügy pedig szintén miért ne lenne nagyon értékes? Páran erre utaltak.

Az egyik legjobban használható közgazdász mesterszak, nem? Főleg ha jó helyen végez valaki.

2020. nov. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!