Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szinkron casting? Ha szinkrons...

Szinkron casting? Ha szinkronstúdióba megyek érdkelődni, ott segítenek? Mindenképpen kell valamiféle tanfolyam (amik ugyebár drágák), vagy elég, ha van gyakorlatom?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a szinkronszínészet, sokak szerint jó a hangszínem, és színésznek is jó lennék (de jobbnak érzem, ha csak hangommal játszom :) Kérdésem az lenne, hogy ez hogyan lehetséges? A magyarszinkron.hu szerint hivatalosan nem létezik olyan, hogy szinkronszínész (habár ezzel nem értenék egyet) így gondolom gyakorlat teszi a mestert, nem valamiféle papír. Ha bemennék egy szinkronstúdióba érdeklődni, ott segítenének? Félek, hogy elküldenének melegebb éghajlatra, mivel nincs papírom :/ Valaki a Masterfilm Kft-t ajánlotta, de nem tudom, mennyire biztos tipp. Ha valaki tudna segíteni, nagyon hálás lennék :)
2011. szept. 11. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nekem van egy ismerősöm, őt is nagyon érdekelte a szinkron dolog, így tanfolyamra ment. SDI Media tanfolyamán vett részt, előtte egy szigorú felvételi volt. A tanfolyam kb 5-7 hónapos, hétvégenként van "oktatás" és kb 100 ezer Forint. Legalábbis akkor így volt. A felvételin eldöntik hangod és a gesztusaid alapján érdemes-e tanfolyamra jelentkezned.
2011. szept. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy hasonló tanfolyamot én is találtam (Szinkronhang-olás), árban is nagyjából ugyan ennyi, de nem tudom, megéri-e. Ott is van felvételi, majd aki sikeresen "levizsgázik" a 3 hónapos tanfolyam után mehet további 3-ra teljesen ingyen, és állítólag akik ott "végeztek" kaptak munkát. De nem tudom, valóban érdemes-e pénzt áldozni rá, vagy csak a reklámja jó? Az ismerősödnek egyébként sikerült elvégeznie a tanfolyamot? kapott munkát?
2011. szept. 12. 19:01
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Gimi mellett végezte, és mivel még mindig tanul így a legfontosabb a suli. Hívták már válogatásra, de hogy hogyan sikerült összeegyeztetni illetve egyéb azt így hirtelen nem tudom..
2011. szept. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hali. A gyartasvezeto felirja a szamod, es avval biztat, hogy sose fognak hivni. Legalabbis a Mafilmnél ez tortent velem. Elonyben reszesitik a szinmuveszeket, bar ez nem minden esetben indokolt, van ugyan kozos metszete a szineszetnek es a szinkronnak/hivatásos beszédnek, de közel sem azonos a kettő. Tény, hogy a szineszi jatek az kell, ha jatekfilmrol (tehat a szó szoros ertelmeben vett szinkronizalasrol) van szo.

Én 1 eves sulit vegeztem.

2011. dec. 3. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Én ma voltam MAFILMes castingon, nagyon kedvesek voltak, nem kell félni/izgulni :)

Én úgy értesültem róla, hogy a média tanárom szólt és lehetett jelentkezni. Semmiféle "papírom", se gyakorlatom nem volt soha, nem is kérdezték. Bementem, felírták a nevemet, telefon számomat, születési időmet, majd beküldtek a stúdióba. Itt 3 lány és 3 fiú volt bent egyszerre. Ezután felvettek egy-egy jelenetet mindenkivel. Jelenleg pedig várom az ítéletet :D

2012. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Légyszi', írj infókat, én is szeretnék menni a castingra! Köszönöm!
2012. márc. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
No, sikerült elérnem őket telefonon, azt mondták, hogy csak gyerekeknek volt casting szombaton, de már nem lesz több, és felnőtteknek egyáltalán nincsen.
2012. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Nővérem szinkronstúdióban dolgozik,megkérdeztem Ő azt mondta,hogy gyerekeknek/fiataloknak szoktak tartani castingokat,ha még érdekel a szinkronizálás írj privát üzenetet és megadom az elérhetőségét.
2017. márc. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!