Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nemzetközi tanulmányok szakon...

Nemzetközi tanulmányok szakon szerzett diplomával hol és milyen eséllyel lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok és ez a szak nagyon elnyerte a tetszésemet, azonban nem tudom, hogy pontosan milyen területen lehet vele elhelyezkedni, valamint, hogy mennyire (lesz) keresett ez a fajta szaktudás. Nagyon megköszönném, ha ebben tudnátok segíteni.
2011. szept. 14. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Sokaktól hallom, hogy büfészak, nem tudom, hogy igaz-e.

Egyébként szerintem Eu-val kapcsolatban dolgozik, nyelveket jól kell tudnia, de hogy pontosan mit csinál... Gőzöm nincs.

2011. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha beszélsz nyelv(ek)et és van munkatapasztalatod akkor nagyon jó lehetőségeid vannak nemzetközi vállalkozásoknál.

Ha nem ütöd meg az elvárt szintet és nincs tapasztalatod, akkor lesz helyetted más. Dolgozz suli mellett, hogy legyen mit beírnod az életrajzodba és főiskola végére már jöjjön össze 1-2 év munkatapasztalat több területen. Suli közben figyelj a nyelvekre és nagy baj nem lesz :)


Ismerek gazdasági vállalkozást, ahol angol tanár dolgozik a logisztikai osztályon, csak mert tud angolul. Minden tanulható :)

2011. szept. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
88%

Igen, lehet egy orvos vagy jogász szakhoz képest büfészak,

de azokhoz képest akkor mindegyik büfészak. :)

A nemzetközi tanulmányok nem büfészak. A Corvinuson végeztem levelezőn, és egyáltalán nem könnyű. Meg kell tanulni dolgokat, és nem adnak kettest sem a semmire.

Arról nem is beszélve,hogy a diplomához két középfokú kellett. Szóval aki nem akar, vagy nem tud nyelvet tanulni, az ne válassza. Mesteren már két felsőfokút kérnek...legalábbis még biztosan nem változtatták meg a törvényt, hogy most akkor kell vagy nem nyelvvizsga.

Egyetlen hátrányát látom, hogy a munkaerőpiacon, amíg ha benne van a diplomádban, hogy közgazdász, akkor az állások 70%ára tudsz jelentkezni, amíg NT vel, ami társadalomtudományi, politikiatudományi szak ág, csak olyanra lehet, ami nem ragaszkodik a hivatalos közgazdász megnevezéshez. Nem mellesleg közgáz tárgyakat is kell tanulni jó párat: nemzetközi gazdaságtan, közgazdtan alapjai, statisztika, EU belső piaca, stb. stb.

Szerintem amúgy ez sokkal jobb, mint egy bölcsész diploma, de azért vannak ennél jobban fizetett szakmák is , pl. jogász, közgazdász,bár ez is a szerencsén és azon múlik ki hogyan tud érvényesülni az életben. Diplomával is lehet looser valaki, és diploma nélkül is milliomos, bár azért ez 90%ban azért épp fordítva van,és nem véletlenül.

2012. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
8%

Szar büfészak,jó,hogy bele nem haltál,mire elvégezted...

Lol...

2013. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%
Igazán semmire nem képez. Jogász, politológus, közgazdász, nyelvész nem leszel tőle. Ugyanakkor sok okos arc megy a szakra.
2013. aug. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!