Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megengedné szerintetek valamel...

Megengedné szerintetek valamelyik cég, hogy ingyen dolgozhassak nála?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Főiskolai végzettségem van pénzügy szakon. Sajnos nem tudtam elhelyezkedni két évnyi álláskeresés után sem. Nincs tapasztalatom, egy kis faluban lakom, nincs jogosítványom. Így most egy gyárban dolgozom. Arra gondoltam, hogy feladok egy hirdetést, hogy hátha valaki megengedné, hogy nála dolgozhassak ingyen. Neki jó lenne, mert nem kellene bért fizetnie, nekem is jó, mert mindent megtanulnék, lenne szakmai tapasztalatom és utána már könnyebben találnék munkát a szakmámban. Ilyesmire gondoltam, hogy fénymásolás, faxolás, iktatás, hivatalos levelek gépelése. Adminisztratív kezdetben, hogy azért az alapokat tudjam. Szerintetek lehet ilyet csinálni?
2011. szept. 15. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, csak ne hirdetést adj fel, hanem keresd meg az adott céget személyesen.
2011. szept. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A hirdetés miért nem jó ötlet? Azért nem akarom felkeresni őket, mert sosem voltam az a fajta, aki jól el tudja adni magát, szereti ajnározni magát. Az állásinterjúk erről szólnak sajnos. Lehet, ezért sem találtam állást, mert már az interjún elrontottam a dolgot.
2011. szept. 15. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem jó ötlet a hirdetés, mert rengetegen keresnek munkát. Tehát egy cég sem fogja arra pazarolni az idejét - és pénzét -, hogy maga keressen alkalmazottat, mert hiszen ha felad egy hirdetést, egy órán belül 40-50 jelentkezője lesz.

Tehát ha feladsz egy hirdetést, azt egy potenciális munkáltató se fogja látni, de cserébe millió hívást fogsz kapni, hogy ingatlanozz, mlm-ezz, ügynökösködj, zepterezz... kell az neked?

2011. szept. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem csinálhatod legálisan, mert minimálbérnél kevesebbet nem kaphatsz.


Ha ugyanis lenne ilyen lehetőség és lehetne ilyen feltételekkel munkaszerződést írni, akkor minden feketén dolgozóval ilyet íratnának. Így a munkaügyi ellenőrzésen nem bukhatnának le, mert hivatkozhatnának arra, hogy ők bizony ingyen dolgoztak...


Szerintem ne add fel az álláskeresést, még akkor se, ha reménytelennek tűnik. És ne becsüld alá magad azzal, hogy ingyen akarsz dolgozni, mert méltó a munkás az ő jutalmára...

2011. szept. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz ötlet, de fizetniük kell brutto 70.000 HuF-t, ami netto kb. 4x11700=46800 HuF.

Szerintem is keresd fel a céget, ha mást nem, mondd a főnöknek, hogy a felét visszacsepegteted.

2011. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg önkéntes munka, de még lehet az önkéntesek után is kell vmit fizetni.
2011. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!