Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van aki 30 éves kora felett...

Van aki 30 éves kora felett kezdte el a karrierjét, vagy ment egyetemre, nem túl késő belevágnom?

Figyelt kérdés
A 20-as éveim szépen elszálltak, semmi komolyat nem tanultam, csak büfészakot, amit már rengetegszer megbántam, semmi haszna. Szeretnék biológus lenni, de már 29 vagyok,most jelenleg külföldön élek, bébisintérkedek meg takarítgatok, nem akarom sokáig csinálni. Lepergettem a szemem előtt a múltam és a jövőmet, hogy mennyire elpazaroltam,de nem tudom azt sem, hogy haza menjek-e, semmi szakmám, csak a büfészak, meg a gyerekfelügyelet. Mindenképpen elkezdenék egy biológia szakot és gondoltam, hogy itt, csak nem késő? Legalább 30-31 lennék mire elkezdem. Itt nagyon drága is. Sokan húszas éveik végére már orvosok, meg kutatók én meg még csak akkor kezdeném el az egyetemet.
2011. szept. 18. 19:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít hogy ki mit szólna hozzá hanem az hogy 1. tényleg szeretnéd e 2. meg lehet e élni belőle. A többi nem számít!
2011. szept. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántásképp, de biológusként sem sok lehetőség van manapság. :( Szóval a helyedben inkább vállalkoznék.
2011. szept. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem túl késő a tanulás 40 éves korodig nyugodtan, de még 45 éves évfolyamtársam is volt nem egy. Manapság élethosszig kell tanulni. Azért siess, hogy még a gyerek is beleférjen, feltéve ha csaj vagy. :)
2011. szept. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha elszántad magad, rajta. Ne foglalkozz a koroddal!

Én 33 évesen kezdtem az egyetemet és bár nem volt könnyű munka mellett, nem bántam meg. Sok csoporttársam volt 40 felett, de akadt 50 körüli is.

2011. szept. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a cipő..., én jövőre megyek... 30 felett vagyok, de lesz*rok mindenkit, aki ebbe beleköt... savanyú a szőlő??? Kit érdekel?? AZ a lényeg, h. én boldog legyek... :DDDD
2011. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó eséllyel el tudsz helyezkedni majd, akkor nem késő elkezdened az egyetemet. Pl. Szendi Gábor 34 évesen felvételizett a pszichológia szakra, ma pedig az egyik legismertebb pszichológus Magyarországon.


Teljesen véletlenül egyébként pont ma beszélgettem valakivel, akinek a lánya biológus szakon csinálja a mesterképzést és azt mondta, hogy nagyon nehéz elhelyezkedni biológusként, nem tudja hogyan fog kapni állást majd 1 év múlva. Persze majdnem minden diplomával ez a helyzet, kevés a biztos pozíciót ígérő szakma.


Inkább csak azt akarom mondani ezzel, hogy ha "ennyi idősen" tanulásra adod a fejed, akkor alaposan gondold át, hogy megéri-e pénzt és energiát ráfordítani!

2011. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyugodtan vágj bele, 34 évesen végzel, még fiatal leszel, hogy felvegyenek bárhová.És a jó pap is holtig tanul.
2011. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Külföldön élek és ha itt maradok és itt végzem el a sulit, akkor azzal jobban lehetne keresni, jobban megbecsülik. Mindenképpen tanulni akarok, ha azt nézem, hogy nyugdíjig mennyi van, akkor nem is olyan késő, csak mindig elbizonytalanodok, ha fiatal sikeres embereket látok.
2011. szept. 18. 19:40
 9/16 anonim válasza:
100%

OK, de akkor gondolhatsz akár arra is, amikor fiatal sikeres embereket látsz, hogy hamar elvégzed az egyetemet, és te is egy ilyen fiatal sikeres ember leszel! :) Egyetem alatt csak úgy röpülni fog az idő.

És imádni fogod a munkád. Nagy ajándék, ha az emberben van hivatástudat, és benned ez megvan.

Szorítok neked.

2011. szept. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Még valami. Akár meg is próbálhatsz valami munkát szerezni egyetem mellett a választott területeden, akár önkéntesen is! Ez mind mozdít előre.
2011. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!