Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vidéki huszonéveseknek megéri...

Vidéki huszonéveseknek megéri Budapesten munkát vállalni és albérletet fizetni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt tervezem, tavaly végeztem BP-n, itt nincs munka és szeretnék visszamenni.

Sajnos minimálbérnél magasabbra nemigen számíthatok, abból pedig valószínűleg csak társbérlet fog kijönni, de még mindig jobb mint itthon munka nélkül, anyámék piszkálódását elviselni.

2011. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Attól függ. Én a helyedben inkább egy nyugatabbi megyébe mennék (mondjuk Sopronba), mert ott több a munkalehetőség, mint Bp-n.

Albérletet kivenni úgy éri meg, ha egyszerre többen veszitek ki, viszont úgy meg lehet, hogy egy csomó primitív barommal kerülsz össze egy lakásba, és akkor nem lesz nyugtod egy percre sem.

És attól függ, milyen melót szeretnél... mennyit fizetnek érte... bejelentenek-e és a többi.

Ha szeretnél a szüleidtől függetlenedni, akkor lehet hogy elsőre jó lépés, de tudd, hogy nagy szerencse kell ahhoz, hogy megfelelő körülmények között lakhass és jó állást találj. Először szimatolj körbe Pesten állás ügyben, és ha körvonalazódik valami, akkor dönts véglegesen.

2011. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én itthonról keresek, a munkaügyi finanszírozza az utat.

Pár ismerős lakik albérletben, hátha náluk lesz üres hely, egy ideig ismerősnél is ellennék.

Sopronig nem akarok elmenni mert északon lakom, továbbá a suli miatt Pesten ismerősebb vagyok.

2011. szept. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző voltam, az ismerősös úgy, hogy rokonnál/ismerősnél az elején akár kanapén, utána volt évfolyamtársakhoz szívesen beköltöznék egy kiadó szobába. Épp most keres ismerősöm Pestre egy szobába embert, ha kapnék munkát már mehetnék is, nem adja drágán és benne megbízom.


Szóval nekem megérné Pesten munkát vállalni még akkor is, ha majdnem a fele elmegy lakhatásra. Itthon még takarítani sem vesznek fel, sok barátom Pesten lakik és szeretnék már elmenni anyámtól.

2011. szept. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag általában nem. 100 ezer alatti jövedelemmel csak vegetálni tudsz egy kis albérleti szobában. Ha ennél többet keresel, akkor már megéri, mert tudsz félretenni.


Ha arról szól a dolog, hogy csak a szülőktől el, az más tészta, akkor nyilván nem érdekesek az anyagiak.


Ha megkeresel minimum 150-200 ezret, azért viszont már érdemes költözni.

2011. szept. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki Sopront ajánlotta, nem nagyon van tisztában az itteni körülményekkel :D

Pestre érdemes menni, de tényleg csak akkor, ha nem minimálbért keresel

2011. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak az anyagiakkal az a baj, hogy itthon nincs semmi munka, egy fillér támogatást nem kapok, anyám nyugdíjas és alig tudunk megélni.

Ha Pesten keresnék annyit, hogy lakni tudjak meg enni, az már jó.

Persze ha saját lakásban/albérletben akarsz élni, fizetős programokat szervezni és nem elég a Tesco gazdaságos, akkor 100 alatt nem éri meg.

2011. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aki Sopront írta, tényleg nincs tisztában a tényekkel. Pesten messze több a lehetőség, engem már hívtak onnan, de nem tudom vállalni az ingázást Győrből.

Menj nyugodtan Pestre, lehetőleg multihoz. Igaz, kihajtják a sz@rt is az emberből, de csinálhatsz karriert (vagy nem is tudom, gondolom azért ismered Pestet, mert ott jártál egyetemre?). Én megpróbálnám. A vegetálásnál minden jobb. Én is költöznék, de kicsi gyerekem van, és a páromnak jó munkahelye itt.

2011. szept. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!