Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik a lépések ha valaki...

Mik a lépések ha valaki katona akar lenni?

Figyelt kérdés

már régebb óta terveztem,hogy jelentkezek,de eddig mindig közbejött munka vagy egyéb. de most van félretett pénzem is,időm is van,most komolyan megszeretném próbálni.

olvastam egy leírást a katonaságról,de arról nem kaptam sok infót,hogy hol kell jelentkezni először,mik a lépések.

tehát aki katona az kérem írja le,hogy a legelején hova kell mennem,a városban kell intézni,vagy a megyeszékhelyre? vagy először az orvosi papírokat kell elintézni? mert erről is olvastam.

22/F


2011. szept. 20. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy hol. Ha a magyar honvédségben szeretnél szolgálni akkor elmégy a legközelebbi toborzóirodába minden papírral és mondod hogy szeretnél katona lenni. Ekkor egy jót fognak röhögni rajtad és leülnek kioktatni. Ha ezek után is makacsan ragaszkodsz az elképzelésedhez akkor elküldenek a dokidhoz aki majd csinál rólad röntgent megegyebet és még egy-két másik hivatalban is be kell azthiszem szerezned néhány nyomtatványt, eztán jöhet az alkalmassági vizsgálat. Ha sikeres akkor mehetsz bevonulni és megkötik veled a szerződést.

Ha azonban egy átlagos honvédségi sorkatonaságnál többre vágysz és úgy érzed a képességeid is megvannak hozzá, akkor jelentkezhetsz a Zrínyire tisztnek, vagy még jobb ha külföldön keresel egy másik alakulatot. Legnépszerűbb a francia idegen légió ami egyébként baromi kemény dolog, de jók a juttatások és beutazhatod pár év alatt az egész világot.

2011. szept. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát azért annyira nem tekintek előre,szeretnék váltani az életemben,most még fiatal vagyok,elszakadni itthonról és kedvem is lenne hozzá. először sok katona itthon ha jól tudom először Szentendrén szolgál,és utána kerülnek Tatára. de lehet ezt rosszul tudom. a végzettségen is múlik azért gondolom,hogy ki mire viszi,én sima szakmunkásképzővel mire számítsak? vagy a végzettség mennyire számít?
2011. szept. 20. 14:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy van-e valami konkrét célod a katonaságnál. Ha egyszerű hétköznapi szakmád van akkor valszleg csak civil munkaként tudod majd felvenni. A honvédségnél csak azok számítanak amit ott is lehet alkalmazni gyakorlatban, például sofőr, szerelő, karbantartó munkák. Továbbképzésre is van persze esélyed, de Magyarországon ez is egyre ritkább. Viszont ezért is írtam külföldi példának az Idegen Légiót, ott tanulhatsz plusz szakmát is, és ha esetleg hazajössz könyebb lesz elhelyezkedni.
2011. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igen olvastam a légióról is,többet keresnek ott,de sokan nem térnek vissza,vagy ha igen lelki sérülésekkel.

igazából kezdeni akarok valamit az életemmel,mint sok fiatal,én is azok közé tartoztam akik tojtak eddig mindenre,és szeretnék valami olyasmit csinálni,ami hosszútávon leköt,a rendőrségen is gondolkoztam,de oda meg feltétel az érettségi. pechem van,hogy nincs érettségim,indult egy osztály még 2008-ban de úgy volt,hogy külföldre megyek dolgozni,ezért nem jelentkeztem,de közben a munka se jött össze,így 2 szék között találtam magam. azóta meg dolgozok,ha van meló,de ez szerintem nem lehet egy 22 éves célja. ezért szeretnék mindenképp valami jót csinálni,amihez kedvem is lenne.

2011. szept. 20. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!