Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy jár a tanulmányi szabadsá...

Hogy jár a tanulmányi szabadság ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem az új munkahelyemen. A szakdolgozatomat most adom le (már kész van), novemberben államvizsgáznék.

A tájékoztatóul kapott papír szerint idén arányosan 6 nap szabadság jár - de ez nem a tanulmányi.

Milyen feltételekkel és mennyi szabadság jár nekem törvényesen a fenti helyzetben?


2011. szept. 23. 06:18
 1/4 Inez.R. ***** válasza:

Ha nem kötöttek veled tanulmányi szerződést, akkor fizetés nélküli, de igazolt távollétnek számító, tanulmányi szabadságot kötelesek kiadni:

115. § (1) Az iskolai rendszerű képzésben részt vevő munkavállaló részére a munkáltató köteles a tanulmányok folytatásához szükséges szabadidőt biztosítani.


(2) A szabadidő mértékét a munkáltató az oktatási intézmény által kibocsátott, a kötelező iskolai foglalkozás és szakmai gyakorlat időtartamáról szóló igazolásnak megfelelően állapítja meg.


(3) A (2) bekezdésben foglaltakon túl a munkáltató vizsgánként - ha egy vizsganapon a munkavállalónak több vizsgatárgyból kell vizsgáznia, vizsgatárgyanként -, a vizsga napját is beszámítva négy munkanap szabadidőt köteles biztosítani. Vizsgának az oktatási intézmény által meghatározott számonkérés minősül.


(4) A diplomamunka (szak- és évfolyamdolgozat) elkészítéséhez a munkáltató tíz munkanap szabadidőt köteles biztosítani.


(5) A nem iskolai rendszerű képzésben részt vevő munkavállalónak tanulmányi munkaidőkedvezmény csak abban az esetben jár, ha azt munkaviszonyra vonatkozó szabály elrendeli, vagy tanulmányi szerződés megállapítja.


(6) A (3)-(4) bekezdésben meghatározott szabadidőt a munkáltató a munkavállaló kérésének megfelelően köteles biztosítani.


---------------------------


Az új Munka Törvénykönyve decemberben módosul, itt meg tudod nézni a jelenleg hatályosat is, és a következőt is: [link]


Sok sikert..

:)

2011. szept. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tanulmányi szerződés fel sem merült, mert alig két hete kezdtem, a főiskolát pedig most fejezem be - így független egymástól a két dolog, a képzést jóval korábban kezdtem, mint ahogy itt elhelyezkedtem volna.
2011. szept. 23. 07:48
 3/4 Inez.R. ***** válasza:

Értem, az már a kérdésből kiderült hogy nincs szerződésed..

A törvény lényege viszont az, hogy akkor is kötelesek elengedni a vizsgákra, ha nem akarnak. Csak ezt nem szereti egyik munkáltató sem terjeszteni, inkább "nem tudnak róla" hogy jár a tanulmányi szabadság, pedig jár.

Sok sikert.. :)

2011. szept. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A cég eddig hihetetlenül jogkövetően járt el minden esetben, szigorú belső szabályaik vannak, betűre betartják a törvényt. Külön szórólapot kaptunk arról is a belépésnél, hogy nekik fontos az esélyegyenlőség is, így senkit nem érhet hátrány neme/állapota/stb miatt, ha mégis, akkor szigorúan kivizsgálják.

Ez tényleg így van, sok fogyatékossággal elő munkatárs van - természetesen ha a munkakört nem befolyásolja.


Úgyhogy ezek alapján nem gondolom, hogy "szemétkednének", csak a törvényben meghatározott irányelvekkel nem voltam tisztában. De így már világos, még egyszer nagyon köszönöm a hasznos válaszaidat!

2011. szept. 23. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!