Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nézik ennyire hülyének...

Miért nézik ennyire hülyének az embereket a munkahelyeken?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, május óta próbálkozom bejutni valamilyen munkahelyre. Az a tapasztalatom,hogy ahová elküldtem az önéletrajzomat csak csekély esetben érkezik bármiféle visszajelzés. Ahonnan visszajeleznek oda több fordulón keresztül történik a bejutás,és komolyan mondom nem tudom mi alapján történik,hogy valakinek sikerül és valakinek nem. Felháborítónak tartom,hogy milyen megalázó gyerekes,hülye feladatokat kell megcsinálni csak azért,hogy bekerüljön az ember egy olyan pozícióba,ahol minimálbért is nehezen akarnak adni. Teljesen hülyének nézik az embert. A kedves "HR-es munkatársak" pedig szépen elszórakoznak,hogy más milyen kínkeservesen kínlódik egy-egy feladat közepette. Nem tartom magam butának,sem csúnyának (nem nagyképűségből írom),felelősségteljes felnőtt ember vagyok,aki csak dolgozni szeretne,és valamire előrébb jutni az életben. Nagyon elkeseredtem. Így hogy fogok találni munkát?! Gondolom nem vagyok ezzel a helyzettel egyedül. Dolgozni szeretnék,nem bohóckodni,és megalázni magamat mások előtt.

Nektek mi a véleményetek erről? Esetleg írnátok tapasztalatokat?

Nagyon megköszönném a válaszokat!!!


2011. szept. 23. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egyszer én is voltam egy ilyen nevetséges megalázó,szaron,persze nem vettek fel,amit nem is bántam (jó pár évvel ezelőtt volt ez) mert volt,aki csontig be.nyalt,nem zavarta,hogy megalázó,valószínű ő kapta meg...:) Én is el vagyok keseredve,hogy nincs meló,múltkor 1 helyről hívtak vissza,az is egy telemarketinges volt,de elvállaltam,megbántam.A város másik végébe utaztam,bunkók voltak,a bérletem többe került,mint aztán a fizetésem,mert hajcsár módon dolgoztattak,havi 36 ezerért 6 órában...Aztán kirúgtak egy sráccal együtt,mert vagy túl fiatalok voltunk oda (nyugdíjasokat vettek fel utánunk,közben),vagy halloták,hogy cigiszünetben beszéltük,hogy ha addig leszünk ott amíg találunk jobbat.

Hát ez van ma.

2011. szept. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ez a bohóckodás főleg a multiknál megy. A "kedves HR-es munkatársak" csak azt csinálják, amit a cég előír nekik. Kisebb, főleg magyar tulajdonú cégekre nem jellemző ez a több fordulós interjúztatás. Ahol én dolgozom, ott még önéletrajzot sem kértek tőlem, pedig nagyon nem minimálbért fizetnek.
2011. szept. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

A hülye feladatokból egy jó felvételiztető sok mindent leszűr. Ne csüggedj, ha megcsinálod őket, azzal nem ártasz magadnak.

Egyébként a páromnak sikerült ilyen interjúkon minden hátszél nélkül bejutnia egy elég jó helyre, de több mint három hónap volt, mire lezavarták a négy fordulót! Gondolhatod, már a második interjú után tiszta idegek voltunk, amikor megint interjúzni hívták :) de végül is megérte a fáradságot.

2011. szept. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy válaszoltatok!

Sajnos nekem szinte mindig rossz tapasztalataim voltak ezekkel kapcsolatban. Azzal kezdődik az egész,hogy megjelenik ugye a felvételiztető,fölényeskedik,lenézi a másikat (mintha nem is lennénk emberek). Tudom,hogy bírni kell a gyűrődést,ez is hozzátartozik a dologhoz. De sokszor úgy érzem túllépnek az emberi méltóság határain...

Persze mindig igyekszem teljesíteni mindent,hiszen azért mentem el az interjúra,és jól is szoktak sikerülni a tesztek,így meg aztán főleg elkeseredem,hogy nem hívnak... Az utolsó ilyen eset az volt,amikor már túljutottam 5 fordulón felhívtak,hogy "tekintsem tárgytalannak" az eddigieket...

Sajnos ez van,kezdek belefáradni.

2011. szept. 24. 00:01
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem hiszem, hogy fölényeskedők lennének az interjúztatók. Én voltam ilyen szituban sok évig (mint irodavezető, és sok-sok állásinterjút vezettem le a cégnél)... és bizony ehhez is idegek kellenek. Olyan, de olyan figurák jöttek be, hogy az eszem megállt... Volt, amelyik közölte, hogy őt. k.vára nem érdekli a munka, csak a fizetés, mert neki a motorozás a hobbija, és ahhoz sok pénz kell, amúgy a szülei tartják el.. (mondanom sem kell, nem voltam vele kedves), aztán volt olyan is, aki fecsegett, fecsegett, a szája be nem állt, nem tudtam tőle kérdezni, mert 10 perc volt egy válasz.. (ő sem volt a nyerők között)...


És ezt csinálni hetekig, hónapokig, netán évekig... borzasztó ám sajnos... De végül mindig megtaláltuk azt a személyt, akit kerestünk. :)


Ne add fel! Ne így menj oda, hogy megint milyen xar lesz, hanem fogd fel úgy, hogy ma megint egy érdekes napod lesz, érdekes emberekkel találkozol.. és menj azzal a tudattal, hogy "úgysem sikerül, de legalább új élmények érnek ma is".. ezzel a lazasággal elvihető a pálma! :) Tarts ki! Ne érezd, hogy "tétje" van az interjúnak, ha érted, mire gondolok.

2011. szept. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ko.marcsi válasza:
88%
Ma mindent megtehetnek a dolgozókkal,mert nincs munkahely, ezért a legalacsonyabb pénzt adják,és a legmegalázóbb állásokat kínálják.Több diplomás túlképzett azért nem kell, a másik meg azért mert nem képzett...Sem fiatal, sem idős nem tud elhelyezkedni.3 hónap próbaidő után mehet.Minden bizonytalan,csak rabszolgának kellünk...
2011. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Néhány hónapja szintén interjúkra járkáltam. Végül három maradt tarsolyban, volt egy nagyon-nagyon első helyezett nálam, a többi "egye fene" kategória volt. Pont az első helyezett céghez jutottam be. Ott a felvételi is nagyon barátságos, kedves légkörben zajlott.


Utólag megkérdeztem a felvételiztetőt, hogy miért engem választottak. Mondta, hogy volt még 2-3 erős versenyző, de amikor megkérdezték, hogy miért ide adtam be a jelentkezésemet, akkor nagyon tetszett nekik, hogy azt is elmondtam, hogy eddig jutalékos rendszerben voltam és végre szeretnék fix fizetést, fix munkaidőt.

Mondták, hogy mindenki marketingdumát nyomott, hogy "szakmai fejlődés lehetősége", stb, bennem látták az embert, hogy őszinte is tudok lenni. Tény, hogy nekem is számít a szakmai előrejutás, de értékelték, hogy kimondtam, hogy "kell a pénz és olyan helyen szeretném megkeresni, ahol jól érzem magam".


De ez nem univerzális szabály, vannak olyan cégek, ahol ez pont ellentétes véleményt váltana ki.

2011. szept. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 homo ludensz ***** válasza:
Nekem meg az a véleményem hogy marketinges meg irodavezető szeretne a legtöbb általam tisztelt jelentkező lenni de talán ha a kézügyességüket vinnék a piacra és egy jó szakmával rukkolnának elő gyorsabban elkelnének.Azért azt sem szabad elfelejteni ,ha itthoni gyártás nagyon gyér is a meglévők is meghibásodnak. Most nem sorolom fel sorban mire is gondolok de egy ismerősöm például az évek során kitűnö liftszerelővé képződött és most szét szednék annyi helyre hívják. Két házzal odébb a fűtésszerelő most hogy jön a szezon akár 24 órát is dolgozhatna. Tudom milyen görények a személyzetisek ismertem párat,de egy jó szakmával is előbbre lehet jutni az életben. Azt sem írtad mit szeretnél dolgozni.
2011. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Épp ezen gondolkoztam, tavaly június óta több 100 helyre beadtam az önéletrajzom, de alig hívtak be valahová.

Nagyon durva interjúztatáson még nem voltam, pár hülye feladat viszont kijutott nekem is.

Ami nagyon zavart, amikor régi verziójú szoftvereken kellett feladatokat megoldani, ahol természetesen kb minden máshol van és pár dolog még be sincs építve. Ezeket igazán megmondhatnák előre, hiszen hiába tanultam az egyetemen, ha egy 6-7 verzióval alacsonyabbon kell dolgoznom, vmi iszonyat lassú gépen.


A másik, hogy amióta nincs pénzem Pesten lakni és hazaköltöztem, egyszer sem hívtak budapesti interjúra. Nyilván azt hiszik, hogy majd én hazajárok, bérlet, vonatköltség miatt többet kell nekem fizetniük meg nem fogok tudni kezdeni.

Az önéletrajzomba beleírtam, h akár 1-2 napon belül fel tudok menni (ismerőshöz).

Utána pedig még lehet nekik lesz jó, hogy valahol a közelben tudok albérletet keresni, nem pedig egy távoli kerületből járok be, de szerintem már a nem pesti címemnél félredobnak :( Gondoltam rá, hogy törlöm, de most önkéntesként dolgozom amit azért beírok, hátha jó pont. Viszont abból rájönnek, hol lakom.

2011. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!