Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keresel és hogyan...

Mennyit keresel és hogyan élsz meg belőle? Mi az, amire futja, mi az, amire nem?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés! :)


Én szüleimmel élek, havi 180 ezerből. Elsőre soknak tűnhet, de nem az.

Egy 2 szobás panelban lakunk, a közös költség 30ezer, ebben benne van a hideg víz, a szemétszállítás és a lépcsőház takarítás (ami amúgy büdös és tele van csótánnyal). Plusz a meleg víz 10ezer, a villany 10ezer, a telefon 25ezer (külföldön él a tesóm és vele beszélnek sokat a szüleim). Internet és TV 7ezer. Tehát ez így rögtön kb. 90ezer csak a lakásra!


Mire futja? Ezekre. Szerintem ezeket le lehetne csökkenteni némi változásokkal, de szüleim ilyen maradiak, és félnek változtatni akármiről is legyen szó...


Mire nem futja? Mozi, nem otthoni kajálás (pizza, mekdi, egyéb étterem vagy cukrászda), színház, hétvégi családi kirándulások, fodrász, kozmetika stb.

2011. szept. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
78%
anya vesz maggi leveskockát és főzünk belőle játszóteret
2011. szept. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 70000-et kapok, 50000 az albérlet + rezsi (egyedül élek, ez még így olcsó is, mert ismerősömé a ház), 10000 a BKV bérlet, 1000 a gyógyszerem, marad 9000 a többire (étel, tisztálkodás stb.) ami ugye napi kb. 300 forintot jelent. Valamikor nem is eszem egész nap semmit, mert kell másra a pénz.


Arra futja szűkösen, amit itt felsoroltam, tehát az alap dolgokra elég. Ezen felül ilyen, hogy szórakozás, utazgatás, pláne nyaralás számomra nem létezik.

2011. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Egyéni vállalkozó vagyok, havi szinten olyan nettó 300-350 ezer forint között keresek.


Minden olyan dologra futja, amire kell. Egy része megy a kocsi fenntartására, egy másik része megtakarítás, a többiből pedig élek. (Saját lakásom van a XII. kerületben, így csak rezsit kell fizetnem, ami nyáron mindennel együtt: 20-25.000, télen pedig 35.000)Szoktam moziba, étterembe járni, évente 2-szer megyek nyaralni. Szerencsére mindenem megvan ami kell.

2011. szept. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 220-at keresek, férjem 400 körül. Van egy lakáshitele, de szerencsére euroban, ráadásul akkor vette fel, amikor 300 körül volt az euro. Ezen kívül fizet még gyerektartást , de azt már a lánya kapja, mert elmúlt 18 és így valóban magára tudja költeni (exnej inkább elszórakozta). Az én lakásom saját, tehermentes, csak a férjemén van hitel, de azt ki is adjuk, az további 80 ezret jelent bevételként, gyakorlatilag kitermeli a hitelt.

A hátrány annyi, hogy a munkahelye meg fog szűnni, most gondolkodunk, hogy mit csináljon majd helyette. A szakmájában csak nyelvtudással tudna elhelyezkedni, de az még folyamatban. Egyelőre az a terv, hogy amíg munka nélkül lesz, ezerrel tanul, én is segítek neki (tanítottam nyelvet, de most a munkám mellett kevés időm van). Ő pedig egy haverjával kijár külföldre autókat behozni. Vagy bejön, vagy nem. Szerencsére van félretett pénzünk, úgyhogy egy rossz forgatókönyvvel is elég sokáig kihúzzuk.

Mellette csinálok fordításokat is, bár ezek esetleges munkák, néha párezer jön be, néha sok a megrendelés, akkor akár 100 is.

2011. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!